Współlokatorka | 2011

Nigdy się nie przyjaźniłyśmy.


Świeżo upieczona studentka Sara trafia do akademika. Tam poznaje Rebeccę, swoją nową współlokatorkę. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają i zaczynają razem spędzać czas. Gdy jednak Sara nawiązuje znajomości z innymi osobami, zaczyna się dziać coś dziwnego. Studentka nie ma pojęcia o tajemnicy Rebecci, która doprowadzi do wielu tragedii...

Współlokatorka to film wyreżyserowany przez Christiana E. Christiansena. Amerykańska produkcja zainteresowała mnie mrocznym klimatem i tajemnicą jednej z głównych bohaterek. Postanowiłam przyjrzeć się bliżej thrillerowi z Minką Kelly oraz Leighton Meester w rolach głównych.

Współlokatorka nie ma zbyt wielu scen akcji. Zazwyczaj obserwujemy bohaterki w akademiku i na kampusie. Sarę poznajemy dokładnie podczas interakcji z innymi studentami i nauczycielami, a Rebeccę poprzez jej zachowanie w różnych sytuacjach. Cała produkcja rozgrywa się wolno i spokojnie, aż do ostatnich minut filmu. 


Współlokatorka momentami potrafi wywołać ciary i zaskoczyć czytelnika, ale jedynie w niektórych scenach. Produkcja bardzo straciła w moich oczach po zakończeniu, które było przewidywalne i mdłe. Liczyłam na zupełnie inne rozwiązanie wątków, a pozostałam z milionem innych pytań - twórcy po prostu urwali historię w połowie.

Pozytywnie zaskoczyła mnie Leighton Meester, której gra aktorska była najlepsza ze wszystkich w całym filmie. Ciekawie przedstawiła zachowanie swojej bohaterki oraz jej charakter. Zawiodłam się na ukazaniu postaci Stephena i Sary. Minka Kelly oraz Cam Gigandet grali bez wyrazu - nie pokazali swoich charakterów w interesujący sposób.

Współlokatorka to film, który nie zachwyca, lecz idealnie nada się na nudne letnie wieczory. Historia chorej psychicznie studentki oraz jej relacji z osobami będzie trzymać w napięciu i momentami zaskakiwać. Widzowie, którzy liczą na kino z najwyższej półki mogą się jednak odrobinę zawieść. Produkcja trafi w szczególności do młodzieży, która nie miała jeszcze styczności z wymagającymi thrillerami. Wasza współlokatorka już na Was czeka...

Ocena: 4/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

  1. Oglądałam. Na jakiś leniwy wieczór to niezły film.

    OdpowiedzUsuń
  2. Film jeszcze przede mną, bo możliwe, że się na niego skusze

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie najbardziej intryguje choroba psychiczna jednej z głownych bohaterek. Kiedyś chciałam obejrzeć ten film i zrobię to, ale bez większych oczekiwań.

    OdpowiedzUsuń