Jak upolować Drakulę | Kerri Maniscalco

Krwawe polowanie na wiekowego wampira? Czas - start!Audrey Rose Wadsworth nie potrafi zapomnieć o dramatycznych wydarzeniach związanych ze śledztwem w sprawie Kuby Rozpruwacza. Gdy pojawia się okazja ucieczki, dziewczyna wyrusza do Rumunii wraz z Thomasem Cresswellem. Zamierza kształcić się w akademii medycyny sądowej, która słynie z wysokiego poziomu nauczania. Wkrótce okazuje się jednak, iż w murach zamku mieszka morderca. Pojawiają się obawy, iż prawdziwy Drakula powstał, aby zemścić się na niewinnych studentach i mieszkańcach...

Z niemałym podekscytowaniem powróciłam do przygód Audrey Rose Wadsworth oraz Thomasa Cresswella. Po wspaniałej przygodzie z Kubą Rozpruwaczem nadszedł czas na rozdział z... Drakulą! Kerri Maniscalco sięgnęła po mroczne i dość posępne legendy związane z rumuńskim folklorem, a jednocześnie zaprezentowała dalsze przygody ulubionych bohaterów. Czy warto zapoznać się z Jak upolować Drakulę?

Kerri Maniscalco posługuje się obrazowym, choć lekkim stylem. Nie potrafiłam oderwać się od lektury przygód Audrey Rose i Thomasa - czytelnicy będą z pewnością zachwyceni mrocznym klimatem towarzyszącym bohaterom. Dodatkowe uwzględnienie folkloru rumuńskiego czy nacisk na legendy pozwoliło na dostrzeżenie pewnych szczegółów wpływających na fabułę. Miałam jednak wrażenie, iż autorka spowolniła za bardzo akcję, przez co zakończenie wydawało się dość pospiesznie nakreślone.

Jak upolować Drakulę to fascynujący portret straty, traumy, ale także podążania własną ścieżką. Audrey Rose ponownie musiała zawalczyć o swoje prawa, gdyż była lekceważona przez niektóre postaci. Uwzględnienie feminizmu, seksualności czy możliwości wyboru bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Warto jednocześnie wspomnieć o drobiazgowo przedstawionym wątku morderstw - autorka poradziła sobie z licznymi zwrotami akcji, choć momentami sytuacje były dość powtarzalne. Na uwagę zasługuje nacisk na rozwijającą się relację Audrey Rose i Thomasa, którzy stanowili uroczą parę. Nie potrafiłam przestać się uśmiechać czytając o ich przygodach!

Bohaterowie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Audrey Rose nie pozwoliła sobie na moment przerwy - dziewczyna od razu rozpoczęła śledztwo. Jej wnikliwe uwagi i dość sprytne działania pozwoliły na zrozumienie poszlak pozostawionych przez mordercę. Niestety, dość często irytowała mnie jej infantylność i naiwność - miałam nadzieję, iż autorka lepiej nakreśli komunikację Audrey z innymi postaciami. Thomas Cresswell należy do moich ulubionych bohaterów! Kerri Maniscalco wykorzystała dość popularne cechy, lecz poprowadziła losy studenta medycyny sądowej w nieoczekiwanym kierunku.

Jak upolować Drakulę to udany powrót Audrey Rose Wadsworth i Thomasa Cresswella, którzy ponownie byli zmuszeni rozwikłać skomplikowaną zagadkę popełnianych zbrodni. Kerri Maniscalco świetnie poradziła sobie z nakreśleniem mrocznych, dramatycznych sytuacji, a jednocześnie potrafiła zauroczyć ognistą relacją głównych bohaterów. Fani serii i czytelnicy poszukujący ekscytującej lektury będą zadowoleni z podróży do Rumunii. Czy jesteście gotowi odkryć sekrety tytułowego Drakuli?

Ocena: 7/10

Jak upolować Drakulę otrzymałam od Wydawnictwa MustRead. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

0 Komentarze