Wiatrodziej | Susan Dennard

Iseult i Safi ponownie w tarapatach!

Merik został sam - bez najlepszego przyjaciela, statku oraz załogi. Wszystko dokładnie zaplanowała sobie jego siostra, Vivia, która pragnie zdobyć tron Nubrevy dla siebie. Chłopak będzie musiał postarać się przeżyć w ciężkich warunkach. Safi i Iseult ponownie zostały rozdzielone. Prawdodziejka trafiła w ręce cesarzowej Marstoku, a więziodziejkę czeka starcie z potężnym krwiodziejem. Co jednak jeśli on może być jej sprzymierzeńcem? Wojna nadchodzi, więc każdy szuka sojuszników...

Po lekturze Prawdodziejki postanowiłam sięgnąć po kontynuację i poznać dalsze losy bohaterów. Wiatrodziej zapowiadał problemy, walki i intrygi. Czy utwór Susan Dennard zaskoczył mnie pozytywnie?

Na początku nie mogłam się wciągnąć w powieść autorki. Pierwsze rozdziały były dla mnie bardzo ciężką lekturą, ale - na szczęście - dalej było już tylko przyjemniej. Akcja stała się szybsza, a losy bohaterów - ciekawsze. Nie mogłam oderwać się od tej książki - wciągnęła mnie do Czaroziem na parę dni!

Autorka opisuje losy wielu postaci. Merik próbuje odnaleźć się w ciężkich warunkach i odkryć tajemnice Vivii. Safi wraz z cesarzową Marstoku będą próbowały uciec przed piekielnymi bardami. Iseult spróbuje odszukać swoją więziosiostrę, a krwiodziej może jej w tym pomóc lub przeszkodzić. Pozostaje jeszcze Vivia, która będzie próbowała odnaleźć tajemnicze podziemne miasto, o którym ona jedynie ma pojęcie. Susan Dennard zapewnia czytelnikowi niezwykłą przygodę - nie można przestać kibicować ulubionym postaciom!

W tym tomie najciekawszymi postaciami byli dla mnie Iseult oraz Aeduan. Ich dziwny sojusz oraz rozwój relacji były naprawdę ciekawie przedstawione. Nie jestem w dalszym wciągu przekonana do postaci Merika, a po tym tomie nie przepadam także za Vivią oraz Safi. Bohaterowie strasznie impulsywnie podchodzili do wielu ważnych spraw i nie kończyło się to dla nich zbyt dobrze. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie poznam ich lepiej i polubię bardziej.

Wiatrodziej to dobra kontynuacja, która zapewni rozrywkę na wysokim poziomie. Oryginalny świat i interesująca fabuła to jedne z największych zalet tej serii. Susan Dennard potrafi zaciekawić czytelnika i zaskoczyć zwrotami akcji. Myślę, że fani fantastyki mogą śmiało sięgnąć po serię o Czaroziemiach. Czeka Was wspaniała przygoda w niezwykłym towarzystwie!

Ocena: 7/10


Inne nowości znajdziecie tutaj!


Wiatrodzieja otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Mineło już trochę czasu od ostatniej przeczytanej przeze mnie pozycji z gatunku fantastyki. Pomimo tego, że nie przepadam za seriami, bo one mnie zbyt bardzo zobowiązują to chętnie zapoznałabym się z prezentowaną dziś przez Ciebie pozycją. Oczywiście zacznę od początku.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy tom był naprawdę dobry, więc chętnie sięgnę po kontynuację :)

    OdpowiedzUsuń