Bardziej martwa być nie może | Katie Alender


Ostatnia walka z duchami!


Minęły trzy miesiące od tragicznej śmierci Lydii Small. Alexis pragnie zapomnieć o koszmarnych wydarzeniach i zacząć życie od nowa. Niestety, lecz nie jest jej to dane. Normalni ludzie nie widzą na zdjęciach duchów i nie muszą sobie radzić ze wściekłymi, łaknącymi zemsty zjawami. Alexis zaczyna sobie uświadamiać, że życie jej przyjaciół jest w niebezpieczeństwie, a jedyną osobą, która może ich uratować jest właśnie ona. Co zrobi Alexis? Czy raz na zawsze upora się z duchami?

Bardziej martwa być nie może to finałowy tom trylogii opowiadającej historię Alexis autorstwa Katie Alender. Postanowiłam sięgnąć po ten utwór i poznać zakończenie tej przerażającej historii. Czy trzeci tom zdołał sprostać moim oczekiwaniom i udowodnił, że ta trylogia zasługuje na uwagę czytelników?

Uwielbiam styl pisania Katie Alender. Powieść jest napisana młodzieżowym, lekkim językiem. Czytelnik może w zastraszająco szybkim tempie przeczytać tę książkę. Nie przypadły mi do gustu refleksje Alexis, które bardzo wydłużały lekturę. W tym tomie bohaterka wprowadzała do poszczególnych rozdziałów bardzo pesymistyczny nastrój.

Bardziej martwa być nie może nie zachwyciła mnie tak bardzo jak pierwszy tom. Nie było tutaj tak wielu tajemnic i zagadek, które urozmaiciłyby lekturę. Autorka postawiła tym razem na morderstwa i wściekłe zjawy.

Nie przypadła mi do gustu postać Alexis. Bohaterka podejmowała różne decyzje pochopnie, dlatego często źle się to dla niej kończyło. Lydia jest natomiast ciekawie wykreowaną postacią. Zadziorna, pełna uroku i irytująca w ten pozytywny sposób - zdecydowanie zdobyła moje serce swoim charakterem.

Bardziej martwa być nie może to bardzo słaby tom. Liczyłam na zaskakujące, wciskające w fotel zakończenie, lecz takiego nie otrzymałam. Niestety, ale tym razem Katie Alender nie zachwyciła mnie i pozostawiła po lekturze uczucie niedosytu. Zdecydowanie zabrakło mi w jej książce tajemnic i ciekawie wykreowanych postaci. Myślę jednak, że fani twórczości Katie Alender będą zadowoleni z lektury, a czytelnicy szukający przerażającej historii o potyczkach z duchami znajdą w niej to, czego zapragną.

Ocena: 3/10

Bardziej martwa być nie może to powieść, którą otrzymałam od Wydawnictwa Feeria. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

 1. Ja rozumiem, jeżeli autorowi zdarzy się przy drugim tomie prawo słabszej kontynuacji, ale dać plamę przy zakończeniu? Takich rzeczy się nie wybacza, co tym bardziej zniechęca mnie do kontaktu z prozą tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę się zawiodłaś? Szkoda, bo ja uwielbiam tą serię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, lecz jedynie pierwszy tom przypadł mi do gustu.

   Usuń