Papierowe serca | Courtney Walsh

Niespodziewana miłość.


Abigail Pressman to mieszkanka małego i spokojnego Love's Park. Kobieta z pasją prowadzi malutką księgarnię i rozwija swój biznes. Najbliżsi sądzą jednak, że brak miłości w jej życiu sprawia, iż jest nieszczęśliwa. Tak oto trafia do Walentynkowych Wolontariuszek, grupy zajmującej się przybijaniem stempli na korespondencjach. Abigail nie jest do końca przekonana i niechętnie się tam udziela, lecz to nie wszystko. Nowy lekarz, który został właścicielem budynku, pragnie rozwiązać umowę z nią. Znalezienie tajemniczych serduszek może ocalić jej ukochane miejsce i powstrzymać przystojnego lekarza. Czy Abigail odkryje tajemnicę papierowych serc? Czy pozwoli sobie na miłość? I najważniejsze: czy ocali księgarnię?

Papierowe serca to powieść autorstwa Courtney Walsh, która na swoim koncie ma już wiele ciekawych utworów o miłości. Z niemałym podekscytowaniem sięgnęłam po jej najnowszą książkę i mając nadzieję na niesamowitą przygodę, rozpoczęłam swoją lekturę.

Papierowe serca bardzo mi się dłużyły. Pomimo lekkiego i przyjemnego języka, opisy ciągnęły się w nieskończoność powtarzając niektóre fakty, o których autorka wspominała już w poprzednich rozdziałach. Nieraz byłam znużona wolnym tempem utworu i wyczekiwałam nagłego zwrotu akcji, który niestety nie nadszedł. Jest to bardzo spokojna lektura, która może przypaść do gustu niektórym czytelnikom.

Papierowe serca opowiadają miłosną historię Abigail Pressman, która może się wydawać opryskliwą i strasznie arogancką bohaterką. Z czasem zmieniła jednak swoją postawę i stała się postacią, którą łatwo można polubić. Odwrotnie było z przystojnym lekarzem, Jacobem. Pomimo wielu zalet, ciągle miałam wrażenie, że jest on negatywnym bohaterem. Podobnie jak Abigail, zaskarbił sobie moją sympatię dopiero w ostatnich rozdziałach powieści.

Papierowe serca to ciekawa i warta uwagi lektura, która może jednakże nie przypaść każdemu do gustu. Courtney Walsh z lekkością opisuje losy młodej kobiety. Pomimo paru mankamentów uważam, iż warto zapoznać się z tym utworem i poznać przygodę Abigail. Jeśli lubicie niebanalne historie miłosne to myślę, że ta powieść z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Ocena: 5/10

Papierowe serca poznałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dreams. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Spodobał mi się tytuł, okładka też mnie przyciągnęła. Szkoda jednak, że w środku nie jest tak zachwycająca. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie cierpię nadmiaru opisów. Trochę zraziłam się do tego wydawnictwa, gdyż prawie wszystkie książki jakie ja miałam szansę przeczytać nie przypadły mi do gustu. Raczej nie będę ryzykować.

    OdpowiedzUsuń