PRZEDPREMIEROWO: Nagroda pocieszenia | Adam Lang

Miłość przezwycięży wszystko? PREMIERA 29 WRZEŚNIA!

Jakub Bełski od samego początku był niewyróżniającym się kujonem. Chłopak przeżył parę zawodów miłosnych i nadal ma w myślach swoje upokorzenia. Pierwsze dni w nowej szkole nie zapowiadają, że jego życie się zmieni. O dziwo, Kuba zostaje zauważony przez Trotyla, kapitana drużyny koszykówki, który jest osobistością w szkole. Po nadaniu nowej ksywy – ''Kubeł'' – chłopak pławi się w blasku licealnej sławy. Niestety, wszystkie sprawy komplikują się, gdy Jakub zakochuje się w dziewczynie Trotyla. Czy poświęci swoją przyjaźń dla miłości?

Po pozytywnej i pełnej miłych zaskoczeń lekturze Kluczy Adama Langa, przyszedł czas na spotkanie z jego najnowszą powieścią, czyli Nagrodą pocieszenia. Wydawnictwo Literackie udostępniło mi przedpremierowo powieść, żebym mogła podzielić się z Wami moimi odczuciami na jej temat. Tym razem autor opowiada historię pewnego młodego chłopaka, który zakochuje się na zabój w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Ciekawe perypetie głównego bohatera niejeden raz Was zaskoczą...

Nagroda pocieszenia jest napisana bardzo lekkim językiem, dlatego czyta się ją w zastraszającym tempie. Utwór jest bardzo podobny do poprzedniej powieści, czyli Kluczy. Debiut również poruszał wątek odrzucenia, przyjaźni, miłości i młodzieńczych problemów, które niespodziewanie pojawiły się na drodze młodego bohatera. W Nagrodzie pocieszenia mamy jednak tego więcej, a historia jest dokładniej zarysowana.

Głównego bohatera można łatwo polubić. Wydawał mi się on bardzo infantylny i naiwny jak na swój wiek. Podchodził do niektórych spraw z wielką ignorancją i nie podobały mi się jego wybory. Myślę jednak, że wyróżniają go dobroć i uczciwość. Nie pochwalałam jego zachowań - pragnął być kimś innym dla kolegów. Jego pobudki są jednak zrozumiałe ze względu na trudną przeszłość bohatera - chciał uzyskać godnego zaufania przyjaciela.

Nagroda pocieszenia to lektura, z którą można miło spędzić czas. Myślę, że czytelnicy, którym spodobał się debiut autora również przypadnie do gustu i ten utwór. Pełna ekscytujących zdarzeń, prawdziwa młodzieżowa powieść, jakich obecnie mało. Czy jesteście gotowi poznać historię Jakuba Bełskiego?

Ocena: 6/10

Nagrodę pocieszenia przedpremierowo otrzymałam od Wydawnictwa Literackiego. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

 1. Hmm... widzę, że książka porusza dosyć istotny "problem", że tak ujmę, więc może kiedyś - czemu nie. Ale póki co raczej nie będzie to moje "must read". ;)
  Pozdrawiam,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz miłosnych rozterek głównego bohatera znajdziesz w tej powieści problemy rodzinne czy pragnienie posiadania kogoś bliskiego. Jeśli taka tematyka Cię interesuje to zdecydowanie polecam :)

   Usuń