English Matters, Deutsch Aktuell, Business English Magazine | Marzec-Kwiecień 2016O czym tym razem poczytamy w obcojęzycznych magazynach?


ENGLISH MAGAZINE

English Matters w 57 numerze przedstawia kolejne świetne artykuły.
Chyba każdy zna piosenkarza posiadającego rudą czuprynę i niesamowite utwory. W artykule Ed Sheean's Plan A dowiecie się o jego przeszłości i planach na przyszłość.
Następnie tekst o zażywaniu cukru - czym szkodzi przedawkowanie i jakie produkty warto ograniczyć, aby do tego nie doszło?
Vogue to jeden z najbardziej znanych magazynów, który dotychczas jest czytany z nieskrywaną przyjemnością. English Matters przedstawia go i opisuje jego wzloty oraz upadki, zmiany, a także ukazuje dziesięć najlepszych okładek według Time Magazine Blogs.
Jednym z najbardziej przydatnych tekstów dotyczących rozwoju i poprawy poziomu swojego angielskiego jest 50 Tips to Speak English Better. W tym artykule pojawia się 50 rad, które powinny pomóc nam zmierzyć się z wieloma językowymi problemami.
English Matters po raz kolejny zachwycił mnie. Wiele artykułów można odsłuchać w formacie MP3, a oprócz tego możecie pobrać listę słówek z numeru ze strony Wydawnictwa. Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tym magazynem to szybko to nadróbcie, bowiem English Matters jest zdecydowanie warty uwagi!

Ocena: 10/10 
 

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE 

 W 52 numerze Business English Magazine znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
The Way to the White House opowiada o obecnie trwających kampaniach w Ameryce. Jacy są kandydaci  i kto ma największą szansę na zwycięstwo?
Czy znacie Marię-Elisabeth Schaeffler-Thumann? Jeśli nie to musicie to koniecznie nadrobić. Tekst opowiada o znanej i odnoszącej sukcesy bizneswomen, która prowadzi również działalność charytatywną. 
W dziale Travel wybierzemy się do serca Europy, czyli Niemiec. Prawie sześć milionów osób z całego świata wybiera się na słynny Oktoberfest. Co jeszcze przyciąga turystów do tego państwa?
Business English Magazine to bardzo dobry magazyn. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spróbujcie nauki z angielskim właśnie z tym magazynem, bo naprawdę warto!

Ocena: 10/10

DEUTSCH AKTUELL

 Deutsch Akutell po raz kolejny mnie zaskoczył. Co możecie znaleźć w 75 numerze?
Słyszeliście może o Helenie Fischer? Jeśli nie to koniecznie musicie to nadrobić czytając artykuł opowiadający o karierze i osiągnięciach tej piosenkarki. 
Czy wiecie, że BMW obchodzi swoje stulecie? Co ciekawe, początkowo firma nie miała produkować samochodów. O jej początkach i całej historii możecie przeczytać w Deutsch Aktuell. 
Ostatnio każdy choć trochę rozmawia o polityce za sprawą wielkiej afery związanej z zamachem we Francji i napływem uchodźców do Europy. Tekst Der Wille nach Frieden in einer unfriedlichen Welt poświęcony jest właśnie ostatnim wydarzeniom związanym z tymi sprawami - warto dowiedzieć się ''co jest grane''.
Slow Food to jeden z artykułów, które przeczytałam z niemałym zainteresowaniem. Coraz częściej podejmuję świadome decyzje dotyczące tego co i jak jem. Polecam Wam lekturę tego tekstu.
Deutsch Aktuell przeczytałam przerażająco szybko i od razu zaczęłam żałować, że nie mam kolejnego numeru. Ten magazyn jest pełen niesamowitych tekstów, które można odsłuchać w formacie MP3. Plusem jest również rozkład słówek obok tekstu. Taki sposób nauki jest jak najbardziej dobrym pomysłem!

Ocena: 10/10


English Matters, Business English Magazine oraz Deutsch Aktuell otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

 1. Ja czekam właśnie na swoje numery English Matters.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę w końcu zabrać się do swoich egzemplarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie uporałam się z nr 57 Business English, w którym, muszę przyznać pojawiło się kilka zaskakujących ciekawostek ;)
  Czyta się przyjemniej i można dużo wynieść z lektury!
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń