Magiczna Gondola | Eva Voller

Książek o podróżach w czasie naczytałam się bardzo dużo. Co nie znaczy, że mnie już nudzą. Na Magiczną Gondolę, trafiłam całkowicie przez przypadek. Przyszłam do Empiku po inną książkę, lecz jeszcze jej nie było, więc aby nie marnować mojego przyjazdu, zaopatrzyłam się w tą powieść - była na półce, ciekawy opis - czemu nie? I zaraz opowiem Wam o tej genialnej przygodzie. Kto by nie chciał mieć takiej ciekawej przygody, jaką przeżyła Anna? Chyba tylko ludzie, którzy chcą wieść normalne życie bez żadnych przeszkód.


Anna to normalna siedemnastolatka, mieszkająca z rodzicami we Frankfurcie. Jej matka oraz ojciec są ważnymi osobistościami oraz inteligentnymi ludźmi. Jednak Anna, to ich całkowite przeciwieństwo - pomimo ścisłego umysłu matki, zawaliła matmę i powtarza 11 klasę. Aby oderwać się od nudnej codzienności, wyjechali  do Wenecji. Tam Anna po raz pierwszy widzi czerwoną magiczną gondolę, która olśniewa swoim wyglądem i trafia do sklepu z maskami, gdzie kupuje piękną kocią, odpowiednią dla jej twarzy. Spotkała tam również swojego towarzysza Matthiasa, z którym większość miejsc odwiedziła, chociaż za bardzo spędzać z nim czasu nie chciała. Pewnego dnia, gdy umówiona z nim,  jadła tramezzini, ujrzała dwóch mężczyzn, którzy kłócili się o coś. Jeden od razu przypodobał się Annie, która pod wrażeniem jego olśniewających błękitnych oczu, wpatrywała się w niego, jak większość innych osób, którzy wpatrywali się w niego z powodu chęci do bójki. W końcu po przepychance rozdzielają się i jak gdyby nic, idą w swoją stronę. Niedługo potem, Anna udaje się z rodzicami na paradę łodzi. Gdy chcą wejść do czerwonej gondoli, spotyka tajemniczego chłopaka i przez przypadek wpada do wody. Chcąc się wydostać - traci przytomność. Budzi się w innym miejscu, zupełnie naga, o innym czasie. Co się dalej stanie? Dlaczego akurat Anna musiała wpaść? Czy Anna się wydostanie?

Książkę czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Pani Eva napisała ją bardzo fajnym językiem, a główna bohaterka fajnie okazuje zaskoczenie i opisuje dokładnie w jakiej sytuacji się znalazła. Do małej poprawki przydałyby się dialogi miłosne pomiędzy głównymi bohaterami. Według mnie jest to bardzo fajna książka i polecam zakup drugiej części (Złoty Most), która wyjdzie dwunastego czerwca, jeśli się nie mylę.

Ocena: 8/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz