English Matters, Business English Magazine, Deutsch Aktuell | Lipiec-Sierpień 2014

Upragnione wakacje trwają już od miesiąca, a my relaksując się w domu, na plaży bądź w górach, mamy poczucie wolności. Koniec z nauką! Jednak, czy nie lepiej zacząć teraz powtarzać sobie najważniejsze informacje z języków obcych? Wszak wakacje to czas wyjazdów - również za granicę.
Ja tak właśnie robię z magazynami Wydawnictwa Colorful Media!

ENGLISH MATTERS

Ten numer bardzo mi się spodobał. Znajdujące się tam artykuły są ciekawe i różnorodne - każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Czy wiecie co znaczy: ''Megapussi'' lub ''Urinal'' (niekoniecznie po angielsku)? Koniecznie sprawdźcie English Matters, aby odkryć znaczenie tych słów!
''Getting Ink Done'' - to w tym artykule znajdziecie wywiad z tatuażystą i poznacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące tatuaży. Mimo, iż taka sztuka mnie nie kręci, artykuł był bardzo dobry.
W magazynie zostały również zawarte informacje o młodej zdolnej Lorde - najlepszy artykuł magazynu! Będziecie mieli również możliwość rozebrania jednej z jej piosenek na części pierwsze, dzięki czemu dowiecie się trochę o zwrotach i gramatyce tam zawartej.
Interesowaliście się kiedykolwiek nauką z Native Speakerem? W magazynie znajduje artykuł z informacjami o tym kto, gdzie, kiedy i jak ;)
Z każdym numerem ''English Matters'' coraz bardziej mnie zaskakuje! Dodatki, transkrypcje fonetyczne, tłumaczenie słówek i niezwykłe artykuły - to wszystko znajdziecie w tym magazynie.
Lektura tego numeru jest przyjemnością!

DEUTSCH AKTUELL

Kolejny numer ''Deutsch Aktuell'' jest niesamowicie wakacyjny i ciekawy! :)
Możemy dowiedzieć się o podróżowaniu autostopem, które w Niemczech trochę straciło na popularności. Głównymi przyczynami spadku tej formy podróży są : posiadanie przez młodzież większej liczby własnych samochodów, tanie bilety lotnicze, powstanie platform internetowych do wspólnego umawiania się na wyjazd i …. spadek poczucia bezpieczeństwa.
Wakacje to również więcej wolnego czasu, więc i więcej czasu na hobby. Jakie mogą być formy własnych zainteresowań, dowiemy się z artykułu „ Seltsame Hobbys der Deutschen".
Wakacje i urlopy sprzyjają również częstszemu sięganiu po alkohol. O tym, że jest to zgubne, nie muszę przekonywać. Z artykułu „Alkohol am Steuer” dowiemy się z iloma promilami we krwi można prowadzić pojazd w Niemczech (i nie tylko tam) oraz co grozi za przekraczanie poszczególnych granic stężenia alkoholu w organizmie.
W numerze możemy również poczytać o skali działalności w Polsce motoryzacyjnego giganta, czyli Volkswagen AG. Liczby w artykule zrobiły na mnie ogromne wrażenie, bo nie zdawałam sobie sprawy ze skali działania tej firmy u nas.
Podsumowując, numer 65/2014 jest bardzo ciekawy. Ciekawostką jest również możliwość ściągnięcia ze strony Wydawnictwa, oprócz artykułów w formie MP3, listy słówek z wydania (tych, które są podkreślone i tłumaczone pod artykułami).
Sięgnijcie po wakacyjny numer ''Deutsch Aktuell'' - na pewno się nie zawiedziecie! :)BUSINESS ENGLISH MAGAZINE


Kolejny numer ''Business English Magazine'' da Wam do myślenia.
Już na samym wstępie redaktor naczelny ostrzega, iż magazyn pęka w szwach od treści i artykułów. Rzeczywiście -  na 81 stronach (!) mamy 22 artykuły. Nie sposób więc odnieść się do nawet 30% z nich ( co nie znaczy, że pozostałe 70% jest nieciekawe, broń Boże).
Mnie zainteresowały kwestie dotyczące pieniędzy. Z krótkiej notatki „Greatest Corporate Get-together” dowiedziałam się o imprezie, zorganizowanej w Dubaju dla.... 16.000 współpracowników Nu Skin China. Koszt – kilkaset milionów dolarów (oficjalnie nikt nie wie ile). Z ciekawości sprawdziłam w necie, czym jest Nu Skin China. Wyniki są imponujące, ale są też głosy, że firma jest zbudowana na zasadzie piramidy. Ile osób ma w swoich szeregach Nu Skin – nie wiadomo.
Ledwo odetchnęłam po Nu Skin – kolejny szok, jeśli chodzi o liczby. Artykuł „Export Six Appeal” dotyczy eksportu Niemiec. Wynik eksportu – półtora biliona dolarów. Polski eksport rozwija się dobrze – po kilka procent corocznie, ale Niemców (zakładając, że ci przestaną się rozwijać), będziemy gonić 30 lat.
Kolejnym ciekawym artykułem, są strony poświęcone najbogatszym ludziom sprzed 100 lat. Listę otwiera car Mikołaj II. Majątek (nieoficjalny) obecnego prezydenta Rosji – Władimira Putina - wyceniany jest na 70 mld USD. Jest to ogromna fortuna, ale wobec cara Mikołaja II, Władimir Putin jest „ubogim krewnym”. Kto jeszcze i z jakim majątkiem znalazł się na liście? Dowiecie się z artykułu.
Tekst są wszechstronne, nie tylko wyłącznie o gotówce i gospodarce. Każdy znajdzie coś dla siebie, a jest naprawdę co czytać.
Dlatego, jeśli pragniecie miło spędzić czas sięgnijcie po ''Business English Magazine''!

PODSUMOWUJĄC

Kolejne numery magazynów Wydawnictwa Colorful Media są jak zwykle dobre i ciekawe :)
 W swojej ofercie, Wydawnictwo ma również inne magazyny dotyczące różnych państw i ich języków.
W te wakacje warto zainwestować i pobawić się z nauką - warto! :)
Za możliwość nauki z magazynami English Matters, Business English Magazine oraz Deutsch Aktuell dziękuję bardzo Wydawnictwu Colorful Media!
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Ten pierwszy mam i bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oba te angielskie magazyny już przeczytałam i serdecznie Wam polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam, mam!
  Sama również polecam te cudeńka!

  OdpowiedzUsuń