Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia | Chloe Gong

Sztylet prosto w serce.


Juliette znajduje się na celowniku Romy. Dziewczyna skrywa wiele sekretów, lecz ich ujawnienie zniszczyłoby wszystko, na co tak wytrwale pracowała. Gdy zaraza i potwory powracają, Juliette i Roma będą zmuszeni połączyć siły, aby znaleźć tajemniczego szantażystę. Nadchodzą jednak liczne zmiany. Tworzą się nowe ugrupowania, a mieszkańcy mają dość władzy gangsterów. Szanghaj stanie wkrótce w płomieniach, a ulicami popłynie krew niewinnych...

Czy jesteście gotowi poznać zakończenie These Violent Delights. Gwałtowne pasje? Chloe Gong powraca, aby dokończyć opowieść Juliette i Romy. Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia zapowiadały wiele emocji i wrażeń, lecz ostrożnie podchodziłam do lektury drugiego tomu. Czytelnicy ponownie przeniosą się do targanego konfliktami Szanghaju. Czy autorce udało się ominąć schematy i przewidywalne zwroty akcji?

Chloe Gong posługuje się lekkim i niezwykle przystępnym stylem. Nie sposób oderwać się od tej powieści - akcja w odpowiednich momentach przynosi niespodziewane zwroty akcji, aby za chwilę zwolnić tempo i zaprezentować dramatyczne bądź wzruszające momenty między postaciami. Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia to tom znacznie bardziej brutalny - autorka opiera swoją historię na prawdziwych wydarzeniach, choć na potrzeby fabuły zmieniła kilka ważnych informacji. Świat jest jednak cudownie stworzony, a czytelnik z łatwością poczuje niezwykły klimat gangsterskiego półświatka. Zakończenie idealnie pasuje do klimatu całej serii i nie jest przesłodzone - myślę, że zaskoczy wielu czytelników.

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia przedstawiają losy Szkarłatnych i Białych - dwóch gangsterskich i wrogich grup, które próbują władać Szanghajem. W drugim tomie widzimy jednak rozłam oraz wkroczenie nowych politycznych sił. Chloe Gong świetnie poprowadziła wątek dotyczący rewolucji. Powraca także problem tajemniczej zarazy i potworów, które atakują niewinnych mieszkańców. Myślałam, że autorka wykorzysta schematy, lecz pozytywnie zaskoczyłam się licznymi zmianami - bohaterowie będą zmuszeni współpracować, aby odszukać szantażystę. Na uwagę zasługują także relacje między bohaterami, zwrócenie uwagi na problem dotyczący władzy i majątku, podążanie własnymi ścieżkami, ale także więzy krwi.

Zachwyciło mnie to, jak Chloe Gong wykreowała postaci w drugim tomie. Mam wrażenie, że stawka się zwiększyła, a bohaterowie zostali zmuszeni do podjęcia brutalnych decyzji. Juliette wciąż jest igrającą z losem dziedziczką, lecz skrywa wiele tajemnic. Rozdarta między miłością a obowiązkiem musi przygotować się na wiele niebezpiecznych konfrontacji. Roma stał się natomiast groźnym przeciwnikiem, który pragnie zemsty. Potyczki między parą okazały się wisienką na torcie - już dawno nie czytałam tak świetnie poprowadzonej relacji!

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia to fenomenalne zwieńczenie historii Juliette oraz Romy, która jest jeszcze bardziej krwawa, pełna cierpienia i nieszczęścia niż oryginalne losy Romea i Julii. Chloe Gong nie obawia się stawiać bohaterów w trudnych sytuacjach, a jednocześnie zmusza ich do poznania samych siebie. Czytelnicy pragnący zanurzyć się w udanym retellingu mogą śmiało zapoznać się z tą serią. Myślę, że podróż w czasie do XX-wiecznego Szanghaju okaże się wyśmienitą i dość niebezpieczną przygodą...

Ocena: 10/10

Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Bardzo dziękuję!


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Mam pierwszą część u siebie na regale i mam nadzieję, że zacznę ją już niebawem i przy okazji zaopatrzę się w drugi tom. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie! Mam wrażenie, że drugi tom jest jeszcze lepszy :)

      Usuń