Fallen Princess | Mona Kasten

Mroczna zabawa ze śmiercią.Zoey posiada wszystko - popularność, przystojnego chłopaka, uznanie matki i świetne wyniki w nauce. Brakuje jej jedynie mocy uzdrawiania, które zgodnie z rodzinną tradycją zapewnią jej wymarzoną przyszłość i upragnioną pozycję w Radzie. Bal w Everfall Academy niszczy jej marzenia - Zoey niespodziewanie przepowiada śmierć ucznia, co doprowadza do tragedii. Jako banshee musi diametralnie odmienić swoje życie i rozpocząć naukę w mniej popularnej dziedzinie magii. Zoey postanawia odkryć przyczynę śmierci ucznia, choć ktoś wyraźnie próbuje ją powstrzymać...

Mona Kasten to popularna autorka, która tym razem postanowiła nakreślić czytelnikom opowieść z fantastycznymi elementami! Fallen Princess to początek przygód Zoey, która zostanie zmuszona do przewartościowania swojego życia za sprawą ujawnienia się nietypowych magicznych zdolności. Byłam bardzo zaintrygowana obietnicą intryg, niebezpiecznego śledztwa i dynamicznych zwrotów akcji. Czy uczennica Everfall Academy poradzi sobie z groźnymi przeciwnikami i zapanuje nad swoją mocą?

Mona Kasten posługuje się przystępnym stylem, dzięki któremu można z łatwością wciągnąć się w opisywane wydarzenia. Autorka postawiła na dość mroczny klimat, co pozwoliło poczuć szybsze bicie serca. Czytelnicy muszą przygotować się na dość trudne tematy - w utworze pojawiły się motywy związane ze śmiercią i stratą. Nacisk na dynamiczne zwroty akcji początkowo był odpowiedni, choć w pewnym momencie poczułam się znużona powielaniem schematów i wykorzystywaniem powtarzalnych motywów. Myślę jednak, iż zwieńczenie pierwszego tomu zachęci każdego do sięgnięcia po drugi tom przygód Zoey.

Fallen Princess przedstawiło dość konwencjonalne pomysły, które Mona Kasten w pewnym momencie rozwinęła jednak w nieoczekiwanym kierunku. Wykorzystanie magicznych zdolności i liczne podziały w akademickiej społeczności były strzałem w dziesiątkę - można wyraźnie zauważyć dynamikę relacji międzyludzkich, ale także odkryć sekrety i tajemnice Everfall Academy. Nauka Zoey i jej próba przystosowania się do roli banshee okazały się przepełnione wnikliwymi obserwacjami postaci. W powieści nie zabrakło tajemnic, intryg i śledztwa związanego ze śmiercią ucznia - Mona Kasten wspaniale poradziła sobie z wykorzystaniem pobocznych motywów.

Bohaterowie okazali się niezwykle sympatyczni, choć poboczne postaci potrafiły zirytować naiwnością i infantylnym zachowaniem. Zoey zaoferowała wnikliwe spostrzeżenia - jej wytrwałość i odwaga były godne podziwu. Trudności związane z magicznymi zdolnościami umożliwiły dostrzeżenie jej zalet i wad, choć autorka podkreśliła także liczne zmiany, które diametralnie odmieniły jej codzienność. Myślę, iż czytelnicy będą zachwyceni delikatnie poprowadzonym motywem romantycznym.

Fallen Princess to wciągający i mroczny początek historii o dziewczynie obdarzonej niezwykłymi zdolnościami, która musi zawalczyć o swoją przyszłość. Mona Kasten świetnie poradziła sobie z ukazaniem klimatu Everfall Academy, a jednocześnie z nakreśleniem dynamicznych zwrotów akcji czy barwnych relacji. Fani twórczości autorki i czytelnicy poszukujący lekkiej przygody z tajemnicami oraz intrygami powinni śmiało zapoznać się z losami Zoey. Czy uda jej się odkryć prawdę, zanim będzie za późno?

Ocena: 7/10

Fallen Princess otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

0 Komentarze