Sweet Paprika. Tom 1 | Mirka Andolfo

Czas rozpocząć flirtowanie.
Młoda bizneswoman, która sieje postrach w pracy? Brzmi jak Paprika. Kobieta wymaga od swoich współpracowników wiele, ale od siebie jeszcze więcej. Praca to jej drugie imię. Nic jednak dziwnego, że Paprika unika spotkań towarzyskich i wszelkich flirtów - złamane serce i konserwatywne opinie ojca sprawiły, iż kobieta spędza wieczory samotnie w swoim przestronnym apartamencie. Gdy jednak pewna rodzinna tajemnica wychodzi na jaw, cały światopogląd Papriki zostaje zburzony niczym domek z kart...

Ostatnia seria Mirki Andolfo pozostawiła mnie z niemałym zachwytem. Mercy zakończyła się z przytupem i wieloma niespodziankami. Byłam niezwykle ciekawa kolejnych serii autorki, dlatego z niemałym zainteresowaniem sięgnęłam po najnowszą premierę. Sweet Paprika to pikantna mieszanka gatunków skierowana do dorosłych czytelników. Mirka Andolfo przedstawia historię młodej bizneswoman, która stroniła od randek, wyjść towarzyskich i wszelkich flirtów. Czy tytułowa Paprika odważy się wykonać pierwszy krok i rozpocząć życie uczuciowe?

Pierwszy tom Sweet Paprika zawiera cztery rozdziały humorystycznych przygód młodej bohaterki. Mirka Andolfo z wyczuciem serwuje czytelnikom znakomitą dawkę zabawy oraz pikantnych akcentów związanych z romantycznymi ideami. Ilustracje wywołują zachwyt - są pełne charakterystycznych motywów, które dodatkowo urozmaicają akcję. Wyraziste barwy podkreślają cechy charakteru pewnych postaci, ale także dodają dynamiki rozgrywającym się na stronach wydarzeniom. Pierwszy tom to dopiero wstęp do ognistej i pełnej słodko-gorzkich momentów historii!


Sweet Paprika porusza kwestie dotyczące relacji i związków, ale także krzywdzących stereotypów. Główna bohaterka nie potrafiła przełamać barier nałożonych przez społeczeństwo, rodzinę i najbliższych - każde pragnienie znikało za sprawą myśli dotyczących tego, co pomyślą inni. Niezwykle przypadło mi do gustu, jak autorka starała się pokazać drogę kobiety do osiągnięcia tej wolności od opinii innych. Dodatkowo czytelnicy otrzymują stereotypy dotyczące poważnych związków i jednorazowych spotkań. Mirka Andolfo podkreśla, iż nie wszystko musi być podporządkowane sztywnym regułom.

Sweet Paprika to pikantna opowieść o młodej utalentowanej kobiecie, która ostatecznie postanawia odważyć się i skoczyć na głęboką wodę. Tytułowa bohaterka wcale nie jest tak słodka, na jaką wygląda - z charakterem i odwagą stawia czoło wszelkim przeciwnościom losu. Mirka Andolfo z delikatnym poczuciem humoru zachwyca czytelników historią Papriki, która zaskakuje aktualnością i stereotypami dotyczącymi związków. Jesteście gotowi odmienić swoje życie? Sprawdźcie, od czego zaczęła Paprika!

Ocena: 7/10

Sweet Parpika. Tom 1 otrzymałam od Wydawnictwa NonStopComics. Bardzo dziękuję!


Prześlij komentarz

0 Komentarze