Rozgrywka | Elle Kennedy

Rozpoznaj miłość.Przegrany mecz i utracona szansa na ciąg dalszy fenomenalnych sukcesów sprawiają, że Hunter Davenport decyduje się na celibat. Nie pozwoli sobie na kolejny błąd - szczególnie nie popełni żadnego jako nowy kapitan drużyny. Demi poznaje przystojnego hokeistę zupełnie przez przypadek, lecz wspólne zadanie z psychopatologii pogłębia ich znajomość. Hunter nie może złamać złożonej przysięgi, lecz Demi fascynuje go z każdym kolejnym dniem i coraz ciężej jest oprzeć się pokusie...

Elle Kennedy jest jedną z autorek, po której twórczość sięgam właściwie w ciemno. Historia o przystojnych hokeistach już od kilku lat wywołuje u mnie pisk radości i szeroki uśmiech na twarzy. Po lekturze Pościgu i Ryzyka, dwóch pierwszych tomów nowej serii, nadszedł czas na zapoznanie się z kolejną romantyczną opowieścią. Hunter i Demi starają się trzymać złożonych obietnic, lecz fascynacja staje się coraz bardziej oszałamiająca. Czy złamią dane słowo?

Elle Kennedy od pierwszych stron fascynuje przedstawianą opowieścią. Historia napisana jest z dwóch punktów widzenia, dlatego czytelnicy będą mieli okazję ujrzeć spostrzeżenia Huntera oraz reakcje Demi. Utwór utrzymany jest w humorystycznym tonie, dzięki któremu uśmiech nie schodzi z twarzy. Autorka porusza jednak wiele ważnych tematów, które nadają opowiadanej historii głębi i skłaniają do refleksji. Książka nie będzie odpowiednia dla bardzo młodych czytelników ze względu na obecność scen erotycznych - nie są one jednak wulgarne czy niesmaczne.

Rozgrywka to nie tylko opowieść o rozwijającej się miłości, ale także historia o chorobach psychicznych, zdradach, wyborze swojej ścieżki kariery, niezwykłej przyjaźni i rodzinnych relacjach. Elle Kennedy z niezwykłym wyczuciem i wrażliwością porusza poważne tematy i rozwija wątki za pomocą działań bohaterów. Demi jest niezwykle uroczą osobą, która jednocześnie ma w duszy ogień - dziewczyna walczy o swoich najbliższych jak lwica. Hunter także dba o przyjaciół i nie pozwala sobie na minimalny błąd, gdyż nie chce ich zawieść. Przyjaźń między głównymi bohaterami jest cudownie opisana i cieszę się, że ten pierwiastek sympatii pozostał między nimi do samego końca.

Bohaterowie zaskoczyli mnie pozytywnie od pierwszych stron. Demi wprost kipiała entuzjazmem oraz pasją, ale także wzruszyła dobrocią i współczuciem. Hunter trzyma się swoich postanowień i kieruje dobrem całej drużyny - byłam dumna z jego decyzji i poważnego zachowania w krytycznych momentach. Razem stworzyli niepokonaną i niezwykle pozytywną drużynę, która uzupełniała się i wspierała. Pokochałam ich całym sercem! 

Rozgrywka wywoła uśmiech na twarzy, a także zdecydowanie poprawi humor. Najnowsza powieść Elle Kennedy zawiera najlepsze elementy z całej serii o hokeistach - studenckie problemy, pełen napięcia romans, zabawne sytuacje, ale także mądrości życiowe. Historia Demi i Huntera jest równie dobra, co poprzednie utwory autorki - fani twórczości będą zachwyceni kolejną świetną lekturą, a czytelnicy wkraczający do świata Briar z przyjemnością zanurzą się w miłosnej rozgrywce bohaterów. Kto zwycięży ten mecz?

Ocena: 8/10

Rozgrywkę otrzymałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze: