Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach | Agnieszka Maciąg

Znajdź swój wewnętrzny spokój.
 
 

Łatwo zgubić cel w trudnych i niespokojnych czasach. Popadamy w odrętwienie, nie potrafimy znaleźć w niczym radości, a szczęście staje się dla nas czymś obcym. Obecna sytuacja nie pomaga, a jedynie potęguje negatywne emocje - sprawia, że nie doświadczamy wysokich wibracji kojarzących się z uśmiechem. Agnieszka Maciąg postanawia pokazać drogę do odnalezienia satysfakcji na nowo, a także odkrycia naszego duchowego ja. Ono zawsze tam było, czekało uśpione na odpowiedni moment - być może nadszedł czas, aby wybudzić się ze snu!

Nie miałam okazji poznać jeszcze twórczości Agnieszki Maciąg. Po wielu pozytywnych opiniach postanowiłam sięgnąć po najnowszą książkę autorki. Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach zapowiadała się na lekki i wartościowy poradnik. Dla czytelników mierzących się z pandemią oraz różnymi wyzwaniami może to być strzał w dziesiątkę. Czy jednak na pewno warto ją przeczytać?

Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, w których Agnieszka Maciąg skupia się na wybranych zagadnieniach dotyczących odkrywania własnej duszy oraz próby znalezienia pozytywnych aspektów, gdy otaczający nas świat wysyła negatywne sygnały. Poradnik jest cudownie wydany - pod twardą oprawą kryje się estetyczne wnętrze wypełnione kolorowymi zdjęciami oraz niezwykle mądrymi sentencjami i cytatami. Lektura jest przyjemna - autorka zwraca uwagę na niektóre przewidywalne kwestie, lecz jednocześnie ukazuje zupełnie nowy punkt widzenia. Warto zauważyć niezwykłe ciepło oraz barwny język, dzięki któremu poradnik przypomina intymną, delikatną rozmowę z drugą osobą.

Wnętrze podzielone jest na kilka znaczących elementów życiowych, na które wpływają nasze emocje. Autorka porusza kwestię pracy, zdrowia psychicznego oraz fizycznego, natarczywych myśli, związków, uzależnień, macierzyństwa, przyjaźni, zazdrości, samoakceptacji, duchowości oraz wielu innych, niezwykle ważnych tematów. Poruszane zagadnienia wydają się na pierwszy rzut oka trywialne - czytelnik może rzucić mimochodem, że kiedyś już o takich sprawach czytał. Agnieszka Maciąg dodaje jednak barw i podkreśla wagę tych emocji czy przeżyć. Nie serwuje prostego rozwiązania, a motywuje do działania - próby samodzielnego zrozumienia własnego wnętrza i poznania na nowo uśpionej w nas duchowości.

Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach to niezwykle mądra książka, która idealnie zwróci uwagę na ważne problemy i nauczy nas doceniać różnorodne skrajne emocje. Agnieszka Maciąg w delikatny sposób prowadzi czytelnika po świecie bliskim a jednocześnie dalekim, a także ukazuje własne przykłady związane z codziennością. Lektura dodaje otuchy i nadziei, a następnie motywuje do zmiany i podejmowania wyzwań - po prostu trzeba ją przeczytać!

Ocena: 9/10
 
Sprawdź inne bestsellery!

Twoją wewnętrzną moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. No proszę, nawet bym nie pomyślała, że to taka ciekawa lektura :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie do końca moje klimaty, ale zapiszę sobie tytuł. Może kiedyś zdecyduję się jednak zajrzeć do tej książki :)

    OdpowiedzUsuń