Władca Cieni | Cassandra Clare

Nocni Łowcy górą!


Po odnalezieniu zabójcy, w Instytucie w Los Angeles panuje względny spokój. Do budynku wpraszają się jednak Centurioni, aby rozpocząć poszukiwania zaginionego ciała. Gdy niebezpieczeństwo ponownie daje o sobie znać, a duchy przeszłości powracają, Nocni Łowcy muszą zadecydować komu zaufać i odkryć skrywaną tajemnicę rodzinną, która może doprowadzić cały świat do zguby...

Na Władcę Cieni czekałam z niecierpliwością. Pragnęłam wciągnąć się w lekturę, którą przeczytałabym od deski do deski. W końcu nadarzyła się ku temu okazja i ponownie zagłębiłam się w świat Nocnych Łowców wykreowany przez Cassandrę Clare. Czy drugi tom zdołał przewyższyć poziomem poprzedni?

Od samego początku Cassandra Clare rzuca czytelnika na głęboką wodę i umieszcza w samym środku akcji. Każda z postaci jest przedstawiona bardzo dokładnie. Autorka przeplata wątki i tworzy niezwykle zawiłą historię, której ostatecznego rozwiązania nie sposób odkryć.

Cassandra Clare łączy ze sobą fakty i tworzy spójną całość, która ujawnia tajemnice nieznane do tej pory nikomu. Czytelnik będzie miał możliwość dokładnego śledzenia działań bohaterów, którzy rozrzuceni po całym świecie będą próbowali powstrzymać zło i doprowadzić do łagodnego zakończenia wszystkich problemów. Niestety, dawni znajomi dadzą o sobie znać, a grupa młodych Nocnych Łowców zostanie zmuszona do zawarcia wielu umów, które zaważą na dalszym rozwoju sytuacji.

Ten tom jest zdecydowanie lepszy, jeśli chodzi o wykreowanie bohaterów. Ponownie spotykamy się ze znanymi czytelnikom postaciami, lecz również poznajemy nowe osoby, które pomogą bądź przeszkodzą grupie Nocnych Łowców w ich działaniach. Relacja Emmy oraz Julesa jest przedstawiona w bardziej interesujący sposób i jestem ciekawa jak autorka rozwinie ich wątek w następnym tomie. Zainteresowali mnie również Cristina, Mark oraz Kieran, którym poświęcona jest większa ilość rozdziałów.

Władca Cieni to wielowątkowa niesamowita przygoda, od której nie sposób się oderwać. Historia Emmy i Juliana wciągnie Was do świata Nocnych Łowców, który jest pełen nieodkrytych tajemnic i demonów przeszłości. Cassandra Clare potrafi wzruszyć, uszczęśliwić, rozbawić, lecz także złamać serce, dlatego warto mieć w pogotowiu paczkę chusteczek oraz zapas dobrej herbaty, gdyż tak szybko od tej książki raczej się nie oderwiecie. Przygodę w Los Angeles czas zacząć!

Ocena: 10/10

Władcę Cieni otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!
 

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Chętnie przeczytam tę książkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Myślę, że ją pokochasz. Życzę miłej lektury!

   Usuń