It Ends with Us | Colleen Hoover

 Prawdziwe uczucia ujawniają się później...


Lily Bloom na przekór wszystkim oraz wszystkiemu zawsze podejmuje niespodziewane decyzje. Otwarcie kwiaciarni jest dla niej krokiem naprzód w spełnieniu własnych marzeń. Poznanie przystojnego neurochirurga Ryle'a Kincaida zmienia jej życie - także na lepsze. Niestety, wszystko wygląda idealnie jedynie z zewnątrz. Prawdziwe uczucia Lily potrafi dostrzec jedynie Atlas Corrigan, któremu dziewczyna pomogła kiedyś ponownie powstać. Teraz to on postanawia pomóc jej dostrzec brutalną prawdę i podjąć najodważniejszą decyzję w jej życiu. Czy jednak Lily będzie potrafiła powiedzieć ''dość''?

It Ends with Us to powieść autorstwa znanej i uwielbianej Colleen Hoover, której twórczość miałam okazję już poznać. Jej utwory - Hopeless, November 9, Maybe Someday czy Never never (napisany wraz z Tarryn Fisher) - zachwyciły mnie i trafiły do serca. Najnowsza książka zapowiadała jednakże zupełnie inną, osobistą historię, która będzie lekturą pełną cierpienia, miłości i niezwykłej odwagi. Opowieść Lily Bloom taką właśnie była...

Początkowo nie spodziewałam się zaskoczenia. Colleen Hoover trochę wynudziła mnie schematycznym początkiem, w którym przedstawiła tragedie bohaterów, dodała odrobinę niekoniecznie zabawnego humoru i ukazała pierwsze listy skierowane do Ellen DeGeneres napisane przez piętnastoletnią Lily. Wystarczyło sto stron, a moje serce zostało złamane na malutkie kawałeczki. To był jednak dopiero początek.

Historia Lily nie jest łatwa. Pierwszych bolesnych chwil bohaterka doświadczyła będąc małą dziewczynką, gdy zauważyła, że w jej rodzinie coś jest nie tak. Bezsilność i brak możliwości niesienia pomocy były dla niej nie do zniesienia. Dopiero w wieku piętnastu lat młoda dziewczyna zaoferowała jedzenie oraz wsparcie starszemu chłopakowi, który stracił dach nad głową. Ich historia bardzo mną wstrząsnęła. Niestety, wystarczyło parę lat, aby Lily sama trafiła w sam środek problemów.

Colleen Hoover przedstawia wiele niezwykle życiowych wątków. Rodzina, miłość, macierzyństwo, przemoc, cierpienie, bezdomność, tragiczne wspomnienia, brak wsparcia czy właśnie pomoc będą przewijać się przez karty utworu. Lily oraz najbliżsi jej ludzie zmierzą się z wieloma dylematami, a ich decyzje pociągną za sobą konsekwencje, które zmienią ich życie na zawsze...

It Ends with Us potrafi zmiażdżyć czytelnika nadmiarem emocji. Colleen Hoover ukazuje niełatwą historię Lily Bloom, która pragnie dla siebie lepszego bytu. Powieść przypomina, iż trzeba zwrócić się do kogoś o pomoc lub wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi z ciężką sytuacją życiową. Nigdy nie wiadomo, czy za szerokim uśmiechem nie kryje się prawdziwe cierpienie...

Ocena: 8/10

Inne bestsellery oraz nowości znajdziecie tutaj!

It Ends with Us otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

10 komentarzy:

 1. Jak dobrze, że książkę już mam na półce! I w listopadzie powinnam ją przeczytać :) ciekawi mnie historia Lily Bloom :)

  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu!

   Usuń
 2. Jestem w połowie lektury i czuję się mile zaskoczona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ubóstwiam książki tej autorki, więc zapewne po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Tobie również ta powieść przypadnie do gustu!

   Usuń
 4. Nie należę do fanek twórczości Hoover, bo nie skradła mojego serca, a miała trzy szanse, także raczej po tę lekturę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie jestem wielką fanką tej autorki, ale It Ends with Us zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie :)

   Usuń
 5. Nie czytałam jeszcze żadnej książki autorki, ale słyszałam o niej tak naprawdę same pozytywne opinie. Ta powieść też je zbiera, więc chyba pora, żebym i ja odkryła jej fenomen :)

  lustrzana nadzieja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Tobie również przypadnie ona do gustu!

   Usuń