Maybe Someday | Colleen Hoover

''You don't know me like you think you do...''.


Dwudzieste drugie urodziny Sydney nie są cudowne. Dziewczyna dowiaduje się, że chłopak zdradzał ją od pewnego czasu z najlepszą przyjaciółką a jednocześnie współlokatorką. Studentkę ratuje Ridge, utalentowany gitarzysta, którego gra porusza każdego. Okazuje się, że łączy ich wiele wspólnego. Czy jednak pozwolą sobie na uczucie, gdy mają tyle do stracenia?

Muzyka towarzyszy mi od zawsze. Gdy usłyszałam, że jedna z powieści Colleen Hoover opowiada właśnie historię z nią związaną, postanowiłam bez wahania sięgnąć po jej utwór. Czy opowieść Sydney i Ridge'a porusza serce?

Język autorki jest bardzo lekki. Podobnie jak było z Never never czy November 9, powieść można z łatwością przeczytać w jeden dzień. Czytelnicy mają możliwość posłuchania utworów, które powstały we współpracy autorki z Griffinem Petersonem - będziecie mogli o nich jednocześnie czytać jak i rozkoszować się ich brzmieniem.

W Maybe Someday znajdziemy wiele ciekawych wątków. Colleen Hoover poruszyła między innymi trudności z jakimi muszą się zmierzyć osoby niepełnosprawne. W utworze czytelnicy znajdą także przyjaźnie, zdradę, miłość, niezbyt kolorową przeszłość, oziębłe relacje z rodziną czy zdrowotne komplikacje.

Nie do końca spodobał mi się trójkąt miłosny, który był niestety nakreślony bardzo niedbale. Jest to największy mankament tego utworu. Relacja Maggie oraz Ridge'a była zepchnięta na drugi plan - liczyłam na ukazanie ich historii w bardziej dokładny sposób.

Maybe Someday w brutalny sposób potrafi złamać serce czytelnika i wywołać burzę emocji, której nie da się uciszyć nawet po lekturze. Colleen Hoover zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i ośmielę się stwierdzić, że jak na razie jest to jej najlepsza książka. Nie mogę się doczekać kolejnych utworów tej autorki. Czytelnicy szukający ciekawej i nieco poważniejszej romantycznej powieści powinni bez wahania wybrać historię Sydney oraz Ridge'a. Zalecam w pakiecie kupić również pudełko chusteczek - przyda Wam się podczas tej wzruszającej lektury!

Inne książki dla kobiet możecie znaleźć tutaj!

Ocena: 9/10

Maybe Someday otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. "Maybe someday" podobało mi się bardziej niż osławione "Hopeless", chociaż w obu przypadkach nie było efektu "wow", czego żałuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ''Hopeless'' było dla mnie również mniej zaskakujące niż ''Maybe Someday''. Czytałaś inne utwory tej autorki?

   Usuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści autorki, a szkoda. Kiedyś wreszcie znajdę chwilkę, takie mam ciche nadzieje :)

  OdpowiedzUsuń