Never never | Colleen Hoover, Tarryn Fisher


Nigdy nie zapomnisz tej książki. Nigdy, przenigdy... 


Charlie Wynwood i Silas Nash nic nie pamiętają. Nie wiedzą kim są, jakie uczucia do siebie żywią i co się wydarzyło w przeszłości. Nie zdają sobie sprawy, że wspomnienia mogą być o wiele gorsze, a życie w niewiedzy - lepsze...
Tajemnicze listy, notatki i zdjęcia doprowadzają ich coraz bliżej do spowitej we mgle przeszłości. Co skrywają Charlie i Silas?

Never never to jedna z najgorętszych powieści na polskim rynku - nic dziwnego, że w dziale Bestsellery figuruje ona na jednym z najwyższych miejsc. Duet Colleen Hoover i Tarryn Fisher zaintrygował mnie i skłonił do zapoznania się z tym utworem. Czy Never never rzeczywiście nie powinno się zapomnieć?

Never never to podzielona na trzy części historia. Opisuje ona losy Charlie i Silasa, którzy odkrywają coraz to bardziej zaskakujące tajemnice. Będą one prowadzić do zakończenia, które niestety nie wywarło na mnie dużego wrażenia.
Ogromną zaletą tego utworu jest zastosowanie narracji z dwóch punktów widzenia. Możemy poznać myśli bohaterów i ich nastawienie do niektórych sytuacji. Przyznam, że ciekawie było odkrywać życie postaci wraz z nimi.

Styl autorek jest przyjemny oraz lekki, dlatego powieść czyta się bardzo szybko. Nie mogłam odgadnąć, które rozdziały napisała Colleen Hoover, a które Tarryn Fisher i jest to według mnie wielką zaletą tego utworu.
W niektórych rozdziałach tej powieści są podpowiedzi, które niejednokrotnie zasugerowały mi rozwiązanie wielu tajemnic. Przyznam, że nie byłam zaskoczona i  spodziewałam się takich zwrotów akcji.

Postaci występujących w powieści jest wiele, ale pierwsze skrzypce grają w niej Charlie oraz Silas. Główni bohaterowie zasługują zdecydowanie na uwagę, ponieważ ich charaktery są cudownie wykreowane. Zarówno Charlie oraz Silas są odważni i dzielnie dążą do poznania prawdy i swojej tożsamości.

Never never to dobra lektura, którą warto poznać. Colleen Hoover i Tarryn Fisher potrafią oczarować, dlatego historia Charlie i Silasa bardzo wciąga. Powieść nie jest jednak bez wad, o czym warto pamiętać podczas lektury. Czytelnicy, którzy szukają zawiłej i przyjemnej historii powinni sięgnąć po utwór Colleen Hoover i Tarryn Fisher. Nie sposób go zapomnieć...

Ocena: 6/10

Never never otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

5 komentarzy:

 1. O Hoover wiele słyszałam, nawet mam kilka jej książek planowanych, ale nie miałam jeszcze okazji, by się z nimi zapoznać. Natomiast o Fisher nic jeszcze nie słyszałam, ale taki duet brzmi bardzo ciekawie. Sama historia również. Dodaję do listy, koniecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że Tobie również przypadnie do gustu :)

   Usuń
 2. Czytałam i bardzo ją dobrze wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam książki, ale mam w planie. Obecnie w moje łapki wpadły dwie książki Hoover - cóż autorka pisze bardzo zmiennie - raz lepiej raz gorzej - liczyłam że duet jednak będzie lepszy :) szkoda. Ale i tak się skusze :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie podziękuję, jakoś nie mogę się przekonać, żeby sięgnąć po ten tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń