PRZEDPREMIEROWO: Łowczyni z Ciernistego Lasu | Melanie Dickerson

 Niebezpieczeństwo i miłość.


 PREMIERA 21 LUTEGO!


Odette Menkels nie ma ochoty wychodzić za mąż. Przynajmniej w najbliższym czasie. Dziewczyna ze względu na swoją przeszłość, pragnie czynić dobro i pomagać niezamożnym mieszkańcom margrabstwa Thornbeck. Nocami kłusuje w Ciernistym Lesie, aby upolowaną zwierzyną wykarmić głodujące dzieci. Gdy Odette spotyka jednak na zabawie świętojańskiej przystojnego Jorgena Hartmana, nie zdaje sobie sprawy, że jej życie stanie w obliczu zagrożenia. Mężczyzna jest leśnikiem w lesie margrabiego i ma za zadanie złapać kłusownika. Czy pomimo przeciwności losu, młodzi ludzie pozwolą sobie na uczucie?

Łowczyni z Ciernistego Lasu to powieść autorstwa Melanie Dickerson. Jest to pierwszy tom serii zatytułowanej Średniowieczne Legendy. Z niemałym zainteresowaniem sięgnęłam po ten utwór i zabrałam się za lekturę. Co takiego wyróżnia historię Odette i Jorgena?

Melanie Dickerson ma bardzo lekki styl, a jej powieść dosłownie można pochłonąć. Autorka wykorzystuje znany motyw historii o Robin Hoodzie, dlatego czytelnicy mogą liczyć na odrobinę baśniowy klimat. W powieść wpleciona jest również wiara, która przewija się przez cały utwór i towarzyszy wszystkim bohaterom.

Łowczyni z Ciernistego Lasu posiada delikatnie nakreśloną relację miłosną. Średniowieczne zwyczaje są intrygująco opisane, lecz zabrakło mi ich w niektórych rozdziałach. Autorka za bardzo skupiła się na uczuciach zakochanych. Główni bohaterowie odznaczali się często ogromną infantylnością i naiwnością. Odette nie przypadła mi do gustu - jej zachowanie i pochopne decyzje często wywoływały chaos w życiu innych postaci.

Łowczyni z Ciernistego Lasu to intrygująca lektura, która wciągnie Was w średniowieczne przygody. Historia przedstawiona przez Melanie Dickerson jest ciekawa i pouczająca. Myślę, że utwór przypadnie do gustu fanom książek romantycznych z baśniowym klimatem w tle. Czy wybierzecie się na łowy do Ciernistego Lasu wraz z Odette oraz Jorgenem?

Ocena: 6/10

Łowczynię z Ciernistego Lasu otrzymałam przedpremierowo od Wydawnictwa Dreams. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

6 komentarzy:

 1. Brzmi intrygująco, pomyślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci ona do gustu!

   Usuń
 2. Myślę, że mogłaby mi się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama niebawem przekonam się na własnej skórze, jak ta książka wypada :D

  OdpowiedzUsuń