Mroczniejszy odcień magii | Victoria Schwab

Kell, Lila, cztery światy i czarny kamień...Kell jako jeden z nielicznych potrafi podróżować pomiędzy czterema Londynami. Każdy z nich znajduje się w tym samym miejscu, jednakże pozostaje odmienny. Szary jest skazany na życie bez magii, Czerwony swoim pięknem urzeka wszystkich, a Biały rządzony przez okrutnych bliźniaków, cały skąpany jest we krwi. Kiedyś istniał również Czarny Londyn, o którym obecnie nikt nie wspomina. Kell wraz z Hollandem są jedynymi antari, którzy mogą utrzymać kontakt pomiędzy tymi światami. Pewnego dnia, chłopak otrzymuje tajemniczy czarny kamień, który okazuje się być przedmiotem pochodzącym z Czarnego Londynu, skażonego niebezpieczną magią... Wraz z Lilą Bard musi oddać rzecz tam, gdzie jest jej miejsce.

 Magia jest tak naprawdę piękną chorobą.

Mroczniejszy odcień magii to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek. Otrzymująca same pozytywne recenzje i wysokie noty powieść, sprawiła, że zapragnęłam dowiedzieć się, co takiego magicznego skrywa w sobie ten utwór. Czy Victoria Schwab zdołała mnie zachwycić?

Na początku bardzo ciężko jest się wciągnąć w powieść. Bohater z prędkością błyskawicy przeskakuje pomiędzy światami oraz opisuje ich zwyczaje. Akcja pędzi do przodu i poznajemy kolejne postaci, które odgrywają ważną rolę w powieści. Nim się zorientujemy mija sto, dwieście, a potem trzysta stron i już kończymy powieść.

Szukasz kłopotów - wytknąłby jej teraz. - Będziesz ich szukała, aż znajdziesz".
"To kłopoty nas szukają - odparłaby. - Ciągle szukają, aż znajdują. Równie dobrze moge je znaleźć jako pierwsza".

Język jest lekki, aczkolwiek podczas długich opisów bardzo zawiły. Victoria Schwab nie daje nam czasu na przyswojenie zdobytych informacji o światach. Autorka z niezwykłą pasją kreśli historię magii czy Londynów i snuje opowieść o Kellu oraz Lili, którym dzielnie towarzyszyłam od samego początku.

Bardzo szybko zapałałam sympatią do głównego bohatera. Jego magiczne zdolności czynią z niego postać wartą uwagi. Lilę można natomiast polubić za jej ciężki charakter oraz dążenie do spełnienia swoich najskrytszych marzeń. Warto również wspomnieć o relacji tych dwóch bohaterów. Jest ona przepełniona sarkazmem, humorem oraz powagą odpowiednią do danej sytuacji - każde w razie niebezpieczeństwa uratowałoby przyjaciela.
W tle przewijają się również tacy bohaterowie jak Rhy czy Holland, którzy mają ogromny wpływ na rozwój fabuły i urozmaicają akcję powieści.

- Panie Kell - powiedział. - Kazałeś na siebie czekać.
- Nie dłużej niż miesiąc - odrzekł i zrobił krok w stronę tronu.
Król Jerzy zmrużył niewidzące oczy.
- Dłużej, jestem tego pewny.
- Przysięgam, że nie.
- Może nie dla ciebie! - odparował władca. - Ale czas nie płynie tak samo dla szaleńca jak dla ślepca.

Mroczniejszy odcień magii to oryginalna i magiczna historia, która jest warta uwagi oraz czasu. Czytelnik nie powinien być zawiedziony rozwojem sytuacji i po przedstawionym przez Schwab zakończeniu, chyba każdy miałby ochotę na sięgnięcie po drugi tom trylogii. 
Ja niesamowicie spędziłam z tą powieścią czas i serdecznie polecam Wam tę historię pełną Londynów, Kella i - oczywiście - cudownej magii!

Ocena: 9/10

Mroczniejszy odcień magii przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk i S-ka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

7 komentarzy:

 1. Jakoś tak mam na nią ochotę ;) Mam nadzieję, że uda mi się ją przeczytać w najbliższym czasie ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem od dawna bardzo zainteresowana twórczością tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Długie opisy do mnie nie przemawiają, jednak udało Ci się mnie przekonać :)

  OdpowiedzUsuń