PRZEDPREMIEROWO: Niebezpieczne Istoty | Kami Garcia, Margaret Stohl

Niektóre dni wydają się być zwykłe i nudne. Robimy to samo i nie zaznajemy odrobiny szaleństwa. Do życia jest potrzebne ryzyko i dawka adrenaliny.

Ridley Duchannes to dziewczyna igrająca z losem - szaleje bez skrupułów. Wraz ze swoim chłopakiem wyrusza do Nowego Jorku, aby zaznać nowych przygód. Gdy jednak wszystko zaczyna się walić, a zabawa staje się poważną grą, której stawką jest przyszłość, Ridley zastanawia się czy aby nie przystopować...
 
Niebezpieczne Istoty to powieść, która swoją premierę będzie miała 3 grudnia. Nie czytałam wcześniej powiązanej z tą książką serii, jednak nie było to problemem - Niebezpieczne Istoty można przeczytać nie mając za sobą Pięknych Istot.  
"Miłość i bycie razem to przeciwieństwo niekochania i samotności''
Język był bardzo przyjemny i lekki, a akcja wartka i ciekawa - nie mogłam przestać czytać tej powieści! Fabuła skupia się głównie wokół przeszłości Ridley, która dokonywała różnych, czasami niezbyt trafnych czynów.

Ridley jest bohaterką, która ma ostry temperament. Czerpie ona radość z niechęci innych osób do niej i robi wszystko, aby uprzykrzyć niektórym życie. Za to Link, jej chłopak, jest zupełnie inny - zawsze pomocny i wierny swoim przyjaciołom, pragnie zostać wielką gwiazdą na światową skalę. Ta para zaskoczyła mnie niejednokrotnie swoim postępowaniem.
 
Niebezpieczne Istoty to powieść skierowana do wszystkich, a szczególnie do wielbicieli twórczości fantastycznej. Niezwykła, wciągająca historia i barwne postacie są szczególną zaletą tej powieści. Podczas lektury tej książki bawiłam się świetnie, a zakończenie wbiło mnie w fotel. Zachęcam Was zatem, abyście zapoznali się z Niebezpiecznymi Istotami i poznali tajemnice Linka oraz Ridley.
 
Ocena: 8/10
 
Premiera 3 grudnia!
 
Za możliwość poznania ''Niebezpiecznych Istot'', dziękuję bardzo Wydawnictwu Feeria!
 


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

10 komentarzy:

 1. Ja się martwiłam, czy ten spin-off do mnie trafi, bo przeczytałam tylko pierwszą część pięknych istot i nie byłam pewna czy się w tej książce odnajdę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknych Istot czytałam tylko 1 tom, ale nie wiem, czy dane mi będzie skończyć tę serię.
  Chociaż, jak piszesz, można czytać ją bez przeczytania wcześniejszej serii, to nie zamierzam tego robić. Co za dużo to nie zdrowo, a wydaje mi się, że ta książka może zniszczyć moją dobrą opinię odnośnie autorki i serii o Lenie i Ethanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za fantastyką, ale no muszę Ci przyznać, że brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o ,,Piękne istoty" to warto do nich zajrzeć, żeby zobaczyć, jak rozwijała się znajomość Linka i Ridley :). Na ,,Niebezpieczne istoty" jak na razie nie mam ochoty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam Piękne Istoty i poznałam tam Linka i Ridley - wydali się intrygującymi osobami, dlatego jestem ciekawa jak ich losy potoczyły się dalej ^^ Z chęcią sięgnę po Niebezpieczne istoty gdy tylko pojawią się w księgarni :3

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham takie książki i zdecydowanie ciągnie mnie do tej serii!

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o książce, ale w ogóle nie czytałam "Pięknych istot" i przyznam się szczerze, że jakoś w ogóle mnie nie ciągnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę fajna i wciągająca książka. Dzięki niej nabrałam ochoty, aby w końcu sięgnąć po "Piękne istoty" :)

  OdpowiedzUsuń