Deutsch Aktuell, English Matters, Business English Magazine | Maj-Czerwiec 2014


Od dzieciństwa uwielbiałam czytać magazyny.
Swoją przygodę z nimi zaczynałam od komiksów (nadal mam parę numerów schowanych w szafie).
Na szczęście, poznałam magazyny językowe. I to one są najlepsze!


ENGLISH MATTERS

W 46 numerze magazynu English Matters znajdziemy wiele niesamowitych artykułów. Swoją przygodę zaczynamy od This and That. Artykuł o Vanessie-Mae był niezwykły - wiele ciekawostek z życia interesującej osoby.
Jednym z moich ulubionych artykułów w tym numerze był tekst o zasiłkach. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na ten temat :)
Następne interesujące teksty tego numeru opowiadają o Elżbiecie I oraz piłkarstwie w Brazylii. Dowiedziałam się z tych tekstów wiele ciekawych rzeczy.
Bardzo pomocnym dodatkiem jest umieszczenie słówek obok/pod tekstem. Jest to bardzo pomocne, ponieważ nie musimy co minutę sięgać po słownik. Ułatwia nam to czytanie.
Artykuły są przejrzyste, a magazyn jest bardzo dobrej jakości - nie dość, iż ładnie wygląda, to można się naprawdę wiele dowiedzieć :)
Ten numer English Matters bardzo mi się spodobał. Zachęcam Was do nauki z tym magazynem - efekty są widoczne już po przeczytaniu numeru.
Niesamowicie się bawiłam z tym magazynem i nie mogę się doczekać następnego :)

DEUTSCH AKTUELL


Wydawnictwo Colorful Media jak zawsze spisało się na medal :)
W tym numerze znajdziemy artykuły o modelingu, kiedy nie chce się słyszeć o szkole, coś dla fanów sportu oraz wiele innych!
Szczególnie zainteresował mnie tekst o Mundialu - naprawdę fajnie napisany i ciekawy. Tekst z Dieterem Bohlenem w roli głównej również mnie oczarował - wcześniej nie znałam tej osoby ;)
Magazyn jest wykonany na bardzo dobrym poziomie - słówka umieszczone pod tekstem, przejrzyste artykuły i ciekawostki to dopiero początek tego, co spotkacie w środku. Zdjęcia i oprawa graficzna są niesamowite - powodują jeszcze większą ciekawość i nadają uroku :)
Numer 64 magazynu Deutsch Aktuell jest zaopatrzony w dobre artykuły. Naprawdę, warto po ten magazyn sięgnąć - ułatwia naukę i zawsze dowiemy się czegoś interesującego :)

BUSINESS ENGLISH MAGAZINE

Zostałam zaczarowana przez ten magazyn i nie mogłam się od niego oderwać!
Zaczynamy wstępem - dwa krótkie artykuły, gdzie możemy dowiedzieć się naprawdę niezwykłych rzeczy. Następnie przechodzimy do o wiele dłuższych tekstów - po kilka stron :)
Artykuł z okładki był bardzo dobry - dowiadujemy się trochę o zastraszaniu i molestowaniu w miejscach pracy.
Zainteresował mnie artykuł o LEGO - dowiedziałam się tam wiele ciekawostek.
Tekst o Amy Pascal uważam za najlepszy w tym numerze. Dowiedziałam się o tej kobiecie wiele interesujących rzeczy.
Magazyn Business English Magazine ma ponad 80 stron, ale teksty tam zawarte czyta się sprawnie. Mamy możliwość odsłuchania ich w formacie MP3, co jest bardzo fajnym sposobem. Może cena jest wyższa, lecz artykuły są na niezwykle dobrym poziomie i ten magazyn zasługuje na brawa!
Polecam Wam sięgnąć po ten numer - dowiecie się z niego wiele, a także będziecie się z nim świetnie bawić!

PODSUMOWUJĄC

Magazyny Wydawnictwa Colorful Media są na celującym poziomie. W każdym z nich znajdziecie coś dla siebie, a przy okazji zastosujecie bardzo przydatny i efektowny sposób nauki.
W ofercie, Wydawnictwo ma również magazyny w języku włoskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Warto zainwestować i poczytać różnorodne artykuły.
Rozpoczęły się wakacje, więc każdego zachęcam do kupna tych magazynów - podarujmy sobie odrobinę luksusu na wakacje :)
Magazyny Business English Magazine, English Matters oraz Deutsch Aktuell otrzymałam od Wydawnictwa Colorful Media, za co bardzo dziękuję! 


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

11 komentarzy:

 1. Spotkałam się jak dotąd jedynie z English Matters (niemieckiego się nie uczę), ale naprawdę uwielbiam ten magazyn! No i można tyle się dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niebawem będę miała okazję przetestować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę mieć chociażby jeden egzemplarz English Matters - super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam jeszcze okazji czytać żadnego z tych magazynów, ale wakacje to idealny czas, szczególnie, jak nie korzysta się z języka (w szkole czy w podróży). Na pewno kupię ten niemiecki, a nad angielskim się zastanowię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze powiem, że nie przepadam za tymi magazynami. Nie są złe, na pewno pomocne przy nauce, choć dosyć drogie. Ale zwykle mam problem się zmusić do przeczytania gazety, może wynika to z lenistwa, może po prostu nie trafiłam na odpowiednie numery. Mam nadzieję, że kiedyś mi się spodoba i przyda... Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś sięgnę, serio. ;) Zwłaszcza, że coraz więcej pozytywnych opinii pojawia się o wydawnictwie, oraz samych magazynach. ;)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam przyjemność czytania teraz tych magazynów i masz racje we wszystkim co tu pisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest to jeden z najlepszych sposobów nauki języków obcych ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam regularnie English Matters. Świetne połączenie nauki z relaksem!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam jeden egzemplarz English Matters, ale z lenistwa i małych braków po prostu nie chce mi się go czytać. ;p

  OdpowiedzUsuń