Bratobójca | Jay Kristoff

Yukiko ponownie walczy o przyszłość.

Po śmierci szoguna w imperium nastają dni pełne chaosu. Każdy pragnie zdobyć jak największą władzę i stanąć na czele całego kraju. Rebelia się jednak nie skończyła. Zostają stworzone plany całkowitego zniszczenia Gildii Lotosu i powstrzymania nadchodzącej wojny domowej. Yukiko pielęgnuje w swoim sercu gniew. Wyjątkowy dar staje się dla niej coraz bardziej uciążliwy, a jedyną ostoją jest jej największy przyjaciel, tygrys gromu o imieniu Buruu. Co jednak jeśli dziewczyna nie będzie miała wystarczającej siły, aby uratować nie tylko całe imperium przed zagładą, ale również i siebie?

Po lekturze Tancerzy burzy musiałam poznać dalsze losy Yukiko oraz Buruu. Jay Kristoff to autor wielu niezwykle popularnych serii z elementami fantastyki. Bratobójca odkrywa kolejne intrygi i namnażające się problemy. Po śmierci szoguna w kraju zapanował chaos, a na barki Yukiko spadają obowiązki, których nigdy nie pragnęła.

Jay Kristoff ma niezwykle lekki język, dlatego utwór przeczytałam z zapartym tchem. W powieści ponownie pojawiły się obce wyrażenia, lecz znałam już ich znaczenie - lektura była zdecydowanie łatwiejsza, gdy nie trzeba było co chwilę sięgać do słownika umieszczonego na końcu książki. Każdy rozdział opisuje wydarzenia jednego z bohaterów utworu i wątki te tworzą spójną całość. Czytelnik dzięki temu będzie miał możliwość ujrzenia sytuacji w Kigen, wśród rebeliantów Kage czy nawet w dalszych krainach poza wyspą Shima.

W Bratobójcy jest mnóstwo intryg - Jay Kristoff porusza więcej tematów niż w Tancerzach burzy. Yukiko wraz z Buruu stali się symbolem dla mieszkańców Shimy, lecz w tym tomie autor skupił się na ukazaniu relacji pomiędzy parą przyjaciół oraz ich dalekiej wyprawie. Wątek Kina nie był ciekawy i widziałam w nim wiele schematów - chłopak spotka się z wieloma problemami związanymi z jego przeszłością. Bardzo przypadły mi do gustu losy Michi oraz Hany, które ukazane były jako rebeliantki działające na terytorium Kigen. Autor dużo opowiada o niesprawiedliwości, miłości, przyjaźni, walce o przyszłość oraz złym systemie.

W pierwszych rozdziałach Yukiko straszliwie mnie irytowała swoim zachowaniem i nastawieniem, lecz z czasem ponownie zapałałam do niej sympatią. Bohaterka wyrusza wraz z Buruu odkryć historię swojego daru, ale w międzyczasie będzie musiała również wybrać, czym będzie się kierować podczas walki z Gildią Lotosu - zemstą czy wybaczeniem. Kin spotka osobę z podobnymi doświadczeniami i jego wyobrażenia o akceptacji i spokojnym życiu poddane zostaną rozważaniom. Jay Kristoff ukazał także nowych bohaterów oraz rozwinął wątki pobocznych postaci z pierwszego tomu. Dzielna Hana postara się pomóc rebeliantom, Michi zacznie planować intrygę doskonałą, a Yoshi wraz z ukochanym dostrzeże szansę na powiększenie funduszy rodziny. Pokazane będzie również życie w kryjówce Kage oraz Kigen po śmierci szoguna.

Bratobójca pozostawił mnie bez słów i ze złamanym sercem. Historia Yukiko nie jest już jedynie barwną opowieścią o przyjaźni i odkrywaniu własnego ja. Jay Kristoff tworzy historię przedstawiającą walkę ze złym systemem i bitwę o lepszą przyszłość. Czytelnicy poszukujący niesamowicie interesującej powieści z wątkami fantastycznymi w tle oraz elementami japońskiej kultury mogą śmiało sięgnąć po Tancerzy burzy i Bratobójcę. Wyrusz wraz z Yukiko oraz Buruu odzyskać wolność!

Ocena: 9/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Zgadzam się! Święta powieść! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa jak autor rozwiąże wszystkie wątki w trzecim tomie :)

   Usuń
 2. Czytałam jedynkę więc po kontynuację też sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń