Szalona | Chloe Esposito

 Zbrodnia idealna w wykonaniu siostry bliźniaczki.


Alvie (nie Albinos czy Elvie jak mówią inni) zawsze żyła w cieniu swojej siostry bliźniaczki. Beth zamieszkała w wielkim domu u boku męża z cudownym dzieckiem i milionami na koncie. Natomiast Alvie otrzymała jedynie marnie płatną pracę, morze rachunków do zapłacenia i próby randkowania na Tinderze. Wkrótce otrzymuje jednak zaproszenie do gorących Włoch. Siostra ukradła jej wszystko. W takim razie będzie musiała zapłacić za to wysoką cenę...

Początkowo nie byłam przekonana do zapoznania się z historią Alviny Knightly. Szalona to pierwszy tom trylogii opisujący przygody zwariowanej bohaterki autorstwa Chloe Esposito. Postanowiłam dać szansę autorce i wybrać się w podróż do Włoch. Było nieprzewidywalnie, niebezpiecznie i dramatycznie...
 
Chloe Esposito posługuje się bardzo lekkim językiem, dlatego powieść można z łatwością przeczytać w jeden dzień. Historia nie wciąga czytelnika od samego początku w akcję. Dopiero po paru rozdziałach losy Alvie zaczynają intrygować, aż zostajemy wciągnięci w wir niebezpiecznych wydarzeń i dramatów, od których nie sposób się oderwać.
 
Wątków będzie naprawdę mnóstwo. Pojawiło się wiele morderstw, konfliktów oraz dziwnych interesów, które warto jednak odkrywać stopniowo samemu. Interesującym elementem lektury były wspomnienia Alvie dotyczące siostry bliźniaczki, która ukazywana była jako lepsza wersja głównej bohaterki. Stąd właśnie wzięła się początkowa niechęć, przekształcona szybko w palącą nienawiść. Relacje rodzinne również będą grać ważną rolę w powieści Chloe Esposito. Lektura zawiera wiele wulgaryzmów, krwawych rozdziałów oraz erotyczne wątki, dlatego nie będzie to książka odpowiednia dla bardzo młodych czytelników.
 
Bohaterowie byli ciekawie przedstawieni, choć życia niektórych z nich autorka nie przybliżyła tak dokładnie. Alvie potrafiła straszliwie zirytować, lecz dzięki swojemu wyjątkowemu charakterowi i urokowi osobistemu szybko oczaruje czytelników. Będzie nieprzewidywalna, sprytna, ale stanie się również diabelsko niebezpieczna. Wielka szkoda, że o jej siostrze bliźniaczce Chloe Esposito ukazała jedynie szczegóły. Chętnie poznałabym ją bliżej, ponieważ miałam wrażenie, że pierwszy tom odkrył jedynie skrawek jej duszy. 
 
Szalona wywołuje tak silne emocje, że można ją jedynie pokochać lub znienawidzić. Chloe Esposito z pikanterią opisuje burzliwe przeżycia Alvie, która z każdym kolejnym dniem wplątuje się w coraz bardziej dramatyczne sytuacje. Nie mogę się doczekać, aż poznam następne przygody tej szalonej bohaterki. Zakończenie naprawdę zaskakuje i wbija w fotel. Pozostają jedynie pytania. Co się stanie dalej? Co tym razem wymyśli Alvie? Czy poświęci wszystko, aby osiągnąć swój cel? 
 
Ocena: 7/10 
 
Szaloną otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo dziękuję!
 

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

10 komentarzy:

 1. Może i ja dam się namówić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci ona do gustu!

   Usuń
  2. Nie wiem, ale na pewno chętnie się przekonam :)

   Usuń
 2. Jestem zdecydowanie na tak. Ta książka czuję, będzie strzałem w 10 jeśli chodzi o me gusta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się - jest to idealna lektura na wakacje!

   Usuń
 3. Zachęciłaś mnie swoja recenzją ! :)
  Już sam początek mówił, że będzie to ciekawa książka. Siostry bliźniaczki, jedna w cieniu drugiej, niby oklepany temat, ale przeczytaniu dalej Twojej recenzji już wiedziałam, ze będzie inaczej niż zwykle. Krew, intrygi i seks, to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przypadnie Ci ona do gustu - życzę miłej lektury! :)

   Usuń
 4. Może mi się spodobać ta książka, wiec dopisuję ją do swojej listy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa propozycja. Może i ja się skuszę... <3

  OdpowiedzUsuń