Chłopak, który o mnie walczył | Kirsty Moseley

Ellie i jej ostateczny wybór.


Minęły miesiące od ostatniego spotkania Ellie oraz Jamiego. Dziewczyna ułożyła sobie życie w Anglii i jest zaręczona z niesamowitym mężczyzną. Nagła tragedia zmusza ją do powrotu do rodziny i wspomnień, o których wolałaby zapomnieć. Gdy Ellie oraz Jamie ponownie się spotykają, miłość daje o sobie znać. Czy mogą jednak pozwolić sobie na uczucie?

Chłopak, który chciał zacząć od nowa pozostawił mnie zaskoczoną. Byłam ciekawa jak autorka rozwiąże wszystkie wątki i zakończy historię Ellie i Jamiego. Postanowiłam sięgnąć po Chłopaka, który o mnie walczył, który miał odpowiedzieć na wszystkie nurtujące mnie pytania. Czy byłam usatysfakcjonowana? 

Nie mogłam wciągnąć się w tę powieść. Kirsty Moseley na samym początku ukazała wewnętrzne utrapienia głównych bohaterów, dlatego akcja utworu mozolnie szła do przodu. Na szczęście, dalej było zdecydowanie lepiej - otrzymujemy ciekawie przedstawione spotkania pomiędzy postaciami i mrożące krew w żyłach zakończenie. 

Wątek związany z tragedią rodzinną Ellie nie przypadł mi do gustu. Autorka poświęciła wiele rozdziałów temu wydarzeniu i momentami czułam się przytłoczona. Liczyłam na interesujące przerywniki lub wprowadzenie innych zagadnień, lecz tak się nie stało. Relacja Jamiego oraz Ellie była interesująca. 

Ellie była bohaterką, która wydoroślała i zachowywała się zupełnie inaczej. W poprzednim tomie była infantylna i naiwna. Teraz nie podejmowała decyzji pod wpływem chwili i potrafiła zachować zimną krew w trudnych sytuacjach. Niestety, Jamie nadal nie zdobył mojego serca. W niektórych potrafił bardzo zirytować swoim zachowaniem.

Chłopak, który o mnie walczył jest utrzymany na podobnym poziomie. Kirsty Moseley w interesujący sposób zakończyła całą historię. Niemniej jednak znalazłam w niej wiele mankamentów, które nadal sprawiały, iż lektura nie była bardzo przyjemna. Fani twórczości tej autorki i czytelnicy poszukujący lekkiej powieści mogą śmiało sięgnąć po Chłopaka, który o mnie walczył. Jest to historia, która pozwoli Wam się zrelaksować w te gorące wakacje!

Ocena: 5/10

Chłopaka, który o mnie walczył otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Zgadzam się, nie jest najlepsza, ale fajnie się czyta ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zawsze stroniłam od tego typu powieści, więc w tym przypadku nie zrobię wyjątku.

    OdpowiedzUsuń