Chłopak, który chciał zacząć od nowa | Kirsty Moseley

Tajemnice zawsze wychodzą na jaw...


Jamie pragnie ułożyć sobie życie od nowa, a co za tym idzie - zapomnieć o pełnej bolesnych wydarzeń przeszłości. Pewnej nocy poznaje w klubie Ellie, piękną i czarującą licealistkę. Ich znajomość od razu przeistacza się w ognisty romans. Dziewczyna szuka początkowo odskoczni od swojego nudnego i zaplanowanego życia, lecz zaczyna czuć do chłopaka coś więcej. Zakochani zaczynają marzyć o wspólnej przyszłości, ale przeszłość Jamiego daje o sobie znać. Czy Ellie odkryje mroczne tajemnice swojego ukochanego?

Chłopak, który chciał zacząć od nowa to najnowsza powieść Kirsty Moseley, która jest pierwszym tomem serii zatytułowanej Fighting to Be Free. Zaciekawiona kryminalną przeszłością głównego bohatera i jego relacją z Ellie, postanowiłam zapoznać się z tą książką. Czy zakochanym udało się uwolnić od problemów?

Kirsty Moseley ma bardzo lekkie pióro, dlatego przedstawioną historię można przeczytać bardzo szybko. Autorka w ciekawy sposób opisuje losy bohaterów. Narracja jest poprowadzona z dwóch punktów widzenia - dzięki temu czytelnicy będą mogli poznać uczucia, obawy i sekrety, które postacie skrywają. Było znacznie więcej rozdziałów poprowadzonych przez Jamiego. Kirsty Moseley ukazała w nich jego nielegalne zajęcia, relacje ze znajomymi i problemy, z którymi musiał się zmierzyć.

Fabuła utworu nie była zaskakująca. Relacja miłosna pomiędzy Ellie oraz Jamiem była pełna stereotypów i autorka nie wykazała się wielką oryginalnością. Zadowoliła mnie jednak ukazaniem kryminalnej przeszłości głównego bohatera i jego bolesnych przeżyć. Zakończenie było intrygujące - jestem ciekawa jak autorka rozwiąże wszystkie wątki w kolejnym tomie.

Bohaterowie byli strasznie irytujący. Ich zachowanie było infantylne, postępowali pochopnie. Jamie skrywał wiele tajemnic przed swoją ukochaną i okłamywał ją, aby nie wyszły one na jaw. Zdecydowanie nie zdobył tym mojego serca. Zdziwiłam się zachowaniem Ellie, które nie zainteresowała się przeszłością chłopaka. Postąpiła bardzo nierozważnie.

Chłopak, który chciał zacząć od nowa to pełna mrocznych sekretów i życiowych komplikacji powieść. Utwór jest podobny pod pewnymi względami do innych książek z gatunku New Adult. Myślę, że lektura spodoba się w szczególności czytelnikom gustującym w historiach miłosnych z problematyczną przeszłością w tle. Kontynuacja historii Ellie oraz Jamiego już w czerwcu - co tym razem zgotuje im los?

Ocena: 5/10

Chłopaka, który chciał zacząć od nowa otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

8 komentarzy:

 1. jutro moja recenzja i cóż... też jestem daleka od zachwytu, jeśli chodzi o tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Może drugi tom będzie lepszy?

   Usuń
 2. Chciałam ją przeczytać,ale teraz sama nie wiem...Może za jakiś czas po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjemna lektura, znacznie lepsza od poprzedniej książki autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta powieść to moje pierwsze spotkanie z tą autorką - mam nadzieję, że lektura innych jej utworów będzie jeszcze lepsza!

   Usuń
 4. Nie jestem do końca przekonana, ale może z nudów kiedyś sięgnę :)

  Pozdrawiam!
  O książkach - okiem Optymistki

  OdpowiedzUsuń