Legenda | Stephanie Garber

Kolejna emocjonalna rozgrywka!Donatella Dragna zdołała osiągnąć swój cel, lecz wplątała się w niespodziewaną intrygę. Teraz musi wziąć udział w grze i odkryć prawdziwą tożsamość Mistrza Caravalu, Legendy. Nikt tego jeszcze nie dokonał, lecz stawką całej umowy jest jej życie i wolność. Tella nie spodziewała się, iż ponownie wkroczy do świata intryg, tajemnic i gier. Czy los będzie łaskawy i pozwoli jej zwyciężyć w tej niebezpiecznej grze?

Stephanie Garber kontynuuje dramatyczną historię ukazaną w powieści Caraval i nadchodzi z Legendą! Nie potrafiłam doczekać się dalszych losów sióstr Dragna, dlatego z niemałymi oczekiwaniami sięgnęłam po drugi tom ich przygód. Niebezpieczeństwo nie zniknęło, a intrygi oraz tajemnice zaczynają odgrywać coraz większą rolę w tej niełatwej grze. Jak zakończy się ta opowieść?

Stephanie Garber od pierwszych stron wrzuciła czytelników do emocjonalnego świata związanego z intrygami i tajemnicami otaczającymi grę. Nie sposób oderwać się od lektury, gdyż autorka zaoferowała wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Na uwagę zasługuje także fantastyczny, magiczny klimat utworu, który potrafił zafascynować drobiazgowymi szczegółami. Myślę, iż zakończenie sprawi, iż czytelnicy będą chcieli od razu sięgnąć po finał tej trylogii!

Legenda przedstawiła kolejne intrygujące zagadki i tajemnice, lecz tym razem autorka skupiła się głównie na Donatelli. Nietuzinkowe rozwiązania dość typowych motywów pozwoliły na docenienie świetnie zaplanowanych zwrotów akcji. Intryga związana z tytułowym Legendą okazała się przewidywalna, choć działania bohaterów i ich próby odkrycia prawdziwej tożsamości Mistrza Caravalu obserwowałam z nieskrywaną przyjemnością. Na uwagę zasługują skomplikowane relacje międzyludzkie, które odgrywały w drugim tomie znaczącą rolę. Tella i Dante potrafili zafascynować samymi rozmowami, lecz obecność Scarlett i Juliana także wywoływała skrajne emocje.

Bohaterowie okazali się zaskakującą niespodzianką w drugim tomie. Stephanie Garber wprowadziła intrygujące osobowości, ale jednocześnie rozwinęła charaktery dobrze znanych postaci z pierwszego tomu. Jednocześnie miałam jednak wrażenie, iż momentami siostry Dragna postępowały w irytująco impulsywny sposób - nie zastanawiały się nad swoimi decyzjami, a infantylne podejście do wielu ważnych problemów jedynie wpędzało je w kolejne kłopoty.

Legenda to niezwykle udana kontynuacja, która potrafi wzruszyć, rozbawić, ale także zaskoczyć nagłymi zwrotami akcji. Stephanie Garber doprowadziła do zaskakujących odkryć, a jednocześnie rozwinęła losy sióstr Dragna w nieprzewidywalnym kierunku. Fani twórczości autorki oraz czytelnicy poszukujący lekkiej, magicznej opowieści będą zachwyceni tą przygodą. Czy jesteście gotowi odkryć tożsamość tytułowego Legendy?

Ocena: 7/10

Legendę otrzymałam od Wydawnictwa PoradniaK. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Mam tę książkę w planach i wciąż czeka na swoją kolej. Mam jednak nadzieję, że uda mi się po nią sięgnąć najpóźniej w wakacje.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zachęcam, naprawdę świetnie można się z nią bawić :)

      Usuń