Friday. Księga druga: W zimową mroźną noc | Ed Brubaker, Marcos Martin, Muntsa Vicente

Friday jest coraz bliżej prawdy.
Friday nie potrafi uwierzyć, że jej najlepszy przyjaciel i jeden z najsprytniejszych mieszkańców Kings Hill nie żyje. Dziewczyna próbuje naprowadzić policję na tajemniczy trop, lecz ostatecznie każdy umywa ręce od tragicznego zdarzenia. Friday nie podda się jednak tak łatwo - wyruszy na poszukiwania poszlak i wyjaśnień, co doprowadzi do kolejnych niebezpiecznych sytuacji. Czy zabawa w detektywa skończy się dla niej dobrze? 

Czy zastanawialiście się, co słychać u wytrwałej detektyw z Kings Hill? Ed Brubaker, Marcos Martin oraz Muntsa Vicente powracają z kontynuacją przygód o Friday! Friday. Księga druga: W zimową mroźną noc zaprasza czytelników do przerażającego świata pełnego zbrodni, sekretów oraz niewytłumaczalnych zjawisk. Byłam bardzo podekscytowana lekturą tego komiksu. Czy jednak drugi tom zdołał utrzymać wysoki poziom?

Friday. Księga druga: W zimową mroźną noc przenosi czytelników do świata pełnego szarości - tytułowa bohaterka będzie musiała zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu, ale także niełatwym bagażem emocjonalnym. Przyznam szczerze, iż kontynuacja oczarowała mnie od pierwszych stron. Mroźny, dość upiorny klimat towarzyszący odkrywaniu sekretów Kings Hill zdołał dodatkowo podkreślić niebezpieczne zdarzenia. Na uwagę zasługuje zdecydowanie szata graficzna - ilustracje i barwy wykorzystane przez Marcosa Martina i Muntsę Vicente przyciągają oko, a jednocześnie wspaniale podkreślają dramatyczne zwroty akcji.


Drugi tom Friday ukazał skrajne emocje dotyczące straty, przyjaźni oraz rodziny. Ed Brubaker skupił się na dokładniejszym przedstawieniu tytułowej bohaterki, która okazała się złożoną i intrygującą postacią. Śledztwo stało się jednym z najważniejszych wątków, a czytelnicy z pewnością docenią nietuzinkowe podejście twórców do tematu - nakreślone perypetie przepełnione były licznymi wskazówkami oraz tropami, dzięki którym można zastanowić się nad skutkami czy przyczynami niektórych sytuacji.

Friday. Księga druga: W zimową mroźną noc to obłędnie wciągająca kontynuacja opowieści o Friday i jej niebezpiecznym śledztwie. Niespodziewane odkrycia, kolejne tajemnice, nowi przeciwnicy, ale także zimowy klimat oczarują od pierwszych stron. Fani przygód młodej detektyw i czytelnicy poszukujący mrożących krew w żyłach perypetii powinni śmiało sięgnąć po serię Eda Brubakera, Marcosa Martina i Muntsy Vicente. Czy tytułowa Friday zdoła rozwiązać skomplikowaną zagadkę, zanim będzie za późno?

Ocena: 10/10

Friday. Księgę drugą: W zimową mroźną noc otrzymałam od Wydawnictwa Nagle! Comics. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

0 Komentarze