Heartstopper. Tom 3 | Alice Oseman

Francuski pocałunek w wykonaniu Charliego i Nicka.


Charlie i Nick utrzymują swój związek w tajemnicy, lecz staje się to dla nich coraz bardziej uciążliwe. Pojawiają się obawy, iż przyjaciele i środowisko nie zaakceptują ich związku. Wycieczka do Francji ma być idealną okazją do przezwyciężenia tych obaw. Wędrówki paryskimi ulicami, zwiedzanie największych zabytków sztuki, spontaniczne imprezy urządzane w pokojach hotelowych - czy można pragnąć czegoś więcej? Gdy jednak kolejne problemy pojawiają się na horyzoncie, a miłosne perypetie komplikują się jeszcze bardziej, Charlie i Nick będą zmuszeni podjąć trudne decyzje...

Nie muszę nikomu przedstawiać Alice Oseman - autorka powieści skierowanych do młodzieży i popularnego komiksu jest ostatnio niezwykle popularną osobistością w środowisku czytelniczym. Serial Netflixa stworzony na podstawie opowieści Charliego i Nicka stał się ogromnym sukcesem, co przyczyniło się do powiększenia grona fanów. Heartstopper nie przestaje jednak zaskakiwać - premiera trzeciego tomu udowadnia, iż ta historia ma jeszcze wiele do powiedzenia!

Komiks można poznać w ekspresowym tempie, lecz od razu pojawia się pragnienie, aby przeczytać więcej. Alice Oseman z lekkością tworzy opowieść przepełnioną poważnymi problemami współczesnych nastolatków. Rysunki są niezwykle delikatne i urocze, a zatem idealnie pasują do dialogów między nastolatkami. Mam wrażenie, że każdy tom zaskakuje mnie coraz bardziej - tym razem Alice postanowiła zabrać czytelników na wycieczkę do Francji. Paryż zauroczy każdego, ale stanie się także miejscem, gdzie rozegrają się ważne rozmowy czy zdarzenia.


Trzeci tom Heartstoppera to nie tylko historia miłosna, ale studium nastoletnich uczuć i emocji. Czytelnicy mogą liczyć na poruszenie różnorodnych tematów. Alice Oseman ukazuje różne oblicza przyjaźni, zaburzenia odżywiania, skomplikowane relacje rodzinne, próbę pokonania transfobii, kolejne etapy związku, ale także szkolne perypetie. Myślę, że każdy z czytelników zwróci uwagę na zupełnie odmienne kluczowe motywy i wątki, lecz zachwyciła mnie gama różnorodności, którą oferuje Alice Oseman.

Heartstopper to wisienka na torcie, którą pragnie się zjeść. Losy Charliego i Nicka zachwycają od pierwszych stron, dlatego lektura każdego komiksu przepełniona jest skrajnymi emocjami. Największym mankamentem tej lektury jest z pewnością świadomość, iż w pewnym momencie on się kończy - czytelnik zostaje pozostawiony z cudownymi wspomnieniami z podróży do Paryża, ale także słodyczą nastoletnich miłosnych perypetii. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom, a do czytelników, którzy nie mieli okazji poznać tej uroczej pary mam krótką wiadomość - szybko nadrabiajcie zaległości!

Ocena: 10/10

Heartstopper. Tom 3 otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Bardzo dziękuję!


Prześlij komentarz

2 Komentarze