Wojownicy. Ucieczka w Dzicz | Erin Hunter

Miau!


Żyjąc wśród Dwunożnych, Rdzawy ma sielankowe życie: zawsze pełną miskę, swoje miejsce do spania i ciepło, które dają mu jego właściciele. Niestety, lecz te udogodnienia nie wystarczają zwierzakowi. Rdzawy pragnie być wolny i przeżyć niesamowite przygody.
Pewnego dnia zapuszcza się on w nieznany mu las, gdzie spotyka jednego z członków klanu Pioruna. Rdzawy postanawia spróbować żyć jak ''dziki kot'', lecz nie ma pojęcia jakie niebezpieczeństwa czekają go w najbliższym czasie.
Przygodę czas zacząć!

Rozsiądźcie się wygodnie i zabierzcie się za lekturę Wojowników. Książka Erin Hunter to idealna opowieść o bohaterskich i dzielnych kotach, które muszą się zmierzyć z różnymi niebezpieczeństwami.
Erin Hunter wprowadza nas powoli w koci świat, od którego nie sposób się oderwać. Czytelnik z każdą stroną oczekuje napięcia i zaskoczenia, które pojawiają się w nieoczekiwanych momentach. Autorka w ciekawy sposób opisuje kocią politykę i dialogi między zwierzakami.

Dużym atutem utworu są koty. Erin Hunter w nieszablonowy sposób ukazuje zwyczaje i przyzwyczajenia kotów, które udają się na częste polowania, stają razem do walki i udzielają się towarzysko.
Już od pierwszych stron poznajemy nowych bohaterów i łatwo się do nich przywiązujemy. Gdy przewraca się ostatnią stronę powieści, nie można uwierzyć, że to już koniec.

Trzeba jednak się dokładnie zastanowić, czy Ucieczka w dzicz jest powieścią, która przypadnie Ci do gustu. Jeśli lubisz fantasy, koty, niesamowite przygody i adrenalinę to nie zastanawiaj się dłużej. Wojownicy czekają na Ciebie!

Wojownicy. Ucieczka w dzicz to pozytywna i ciepła książka, która wyróżnia się spośród wielu młodzieżówek. Z pewnością młodsi czytelnicy będą usatysfakcjonowani lekturą o kocich przygodach, jednak to nie znaczy, że powieść jest skierowana wyłącznie do nich. Starsi odbiorcy również mogą się dobrze bawić z tym utworem.
Mówiąc krótko: Wojownicy rządzą!

Ocena: 7/10

Wojowników przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Nowa Baśń. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Co prawda młodzieżówki to nie moja bajka, ale na "Wojowników..." skusiłabym się ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka obowiązkowa dla miłośników futrzaków :)

    OdpowiedzUsuń