PRZEDPREMIEROWO: Klucze | Adam Lang

Przeżyć koniec świata...

Adam to osiemnastolatek, który przeżył już trzy końce świata. Jako uczeń ostatniej klasy liceum, chłopak nie ma łatwo. Nauczyciele w szkole (szczególnie ten z historii!) uwzięli się na niego, a w domu ciągle kłóci się z matką. Do tego jeszcze dochodzą problemy miłosne...
Jak tu być szczęśliwym, gdy ma się tyle na głowie?

Życie jest ciekawe i pełne niespodzianek. Klucze właśnie o tym opowiadają. Powieść przedstawiona jest przez młodego chłopaka, który musi zmierzyć się z wieloma problemami - w tym ciągle dręczącą go przeszłością.
Klucze mówią o codzienności i poznawaniu świata, lecz także o relacjach interpersonalnych i nawiązywaniu nowych znajomości. Zarówno młodzież jak i starsi czytelnicy znajdą w tej powieści namiastkę samego siebie.

Adam Lang swoim humorem i ciętymi ripostami niejeden raz zwalił mnie z nóg. Klucze to książka pełna optymizmu, lecz również niepewności. Autor w niezwykły sposób nakreśla postać Adama i ukazuje go jako postać wielowymiarową, bohatera z krwi i kości, który zdaje sobie sprawę z własnych wad i zalet.

Klucze to jednocześnie powieść o życiu i poszukiwaniu własnego ja. Adam Lang stworzył wielowątkową książkę, po którą warto sięgnąć. Czytelnicy z pewnością nie będą się nudzić podczas lektury i będą wiernie towarzyszyć Adamowi podczas kolejnych sukcesów i porażek, które odniesie.
Po Klucze trzeba po prostu sięgnąć.

Ocena: 7/10

Klucze poznałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Literackiego, za co gorąco dziękuję!

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Mnie książka zachwyciła :) Inteligentna, dowcipna, przemyślana... Nie spodziewałam się po niej aż tak wiele.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie się zapowiada, albo ciekawie ją przedstawiłaś. Może kiedyś się skusze.

    OdpowiedzUsuń