Business English Magazine | Listopad/Grudzień 2013
Właśnie przeczytałam nowy numer Business English Magazine (BEM). Trochę to trwało, bowiem magazyn liczy ponad 80 stron.
W sumie do przeczytania mamy prawie 30 artykułów o zróżnicowanej tematyce. Ilość słówek i zwrotów jest ogromna.
Ze względu na liczbę artykułów poświęcę kilka słów trzem, które mnie szczególnie zainteresowały. Pozostałe oczywiście również godne są zainteresowania.


Możliwość kształcenia się w Wielkiej Brytanii corocznie przyciąga wiele młodych osób z Polski. Obecnie na Wyspach studiuje ich już prawie 7.000. Same studia i utrzymanie nie należą do tanich, ale można liczyć na system stypendiów i pożyczek na edukację. W latach 2008/2009 do 2012/2013 polskim studentom udzielono pożyczek na ponad 100 milionów funtów.
Korzyści ze studiowania w Anglii są oczywiste – pozycja brytyjskich uniwersytetów jest nieporównywalnie wyższa niż polskich, podobnie jak prestiż dyplomu z takiej uczelni. Dodatkowo po kilku latach studiów opanowujemy język angielski w stopniu biegłym.
Ale nie do końca jest tak różowo, jak wydawać by się mogło. Dlaczego? Dowiecie się z artykułu.
Baleary – hiszpańskie wyspy na Morzu Śródziemnym są chyba największą imprezownią Europy.
Niemniej hordy pijanych i wydzierających się imprezowiczów nie są magnesem dla osób, które chcą spędzić wakacje w gronie rodziny. Władze największej z wysp – Majorki – chcą zmienić ten niezbyt korzystny wizerunek. Czy im się to uda, skoro wyspy cieszą się tą sławą od jakiś 50 lat?
Czas pokaże.
Trzeci artykuł dotyczy sprzedaży. Jak nawiązać kontakt z klientem? Co to jest język korzyści? Dowiecie się z tekstu. Nawet jeśli nie zajmujecie się sprzedażą i macie inne wobec siebie plany, wiedza z artykułu może się przydać na co dzień.


Podsumowując, teksty są ciekawe i zróżnicowane. W odróżnieniu od English Matters, w BEM słówka są ponumerowane, co ułatwia ich szybkie odszukanie w słowniczku. Dołączono również zapis ich wymowy.
Część tekstów jest do odsłuchania na stronie internetowej wydawnictwa. Tam również można obejrzeć wywiad z Sheryl Sandberg, szefową Facebook'a.
Do numeru dołączony jest poradnik o technikach motywacyjnych.
Całość zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Polecam waszej uwadze!!


Ocena: 10/10


Prześlij komentarz

11 Komentarze

 1. Jeszcze nie miałam styczności z tym magazynem, ale mam nadzieję, że za nie długo to się zmieni, chociaż cena ... 2 razy English Matters :O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tani nie jest, to fakt, ale ma dwa razy więcej stron niż English Matters :D

   Usuń
 2. Interesująco się zapowiada :)
  Muszę w końcu przyjrzeć się temu magazynowi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O rany świata! Naprawdę tyle pieniędzy chcą za magazyn? Trochę zdzierstwo. Słyszałam o English Matters, a o tym dopiero teraz się dowiedziałam, ale ten magazyn moim zdaniem nie jest wart takiej ceny. To już lepiej kupić sobie słownik, albo kurs języka angielskiego według mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam angielski (chociaż go nie umiem :P) i muszę się za siebie wziąć i zacząć kupować właśnie takie magazyny. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę, nie czytam takich magazynów, ale zainteresowałaś mnie! Szczerze mówiąc gdy spojrzałam na tytuł notki, to byłam pewna, że napiszę coś w stylu "Niestety, ale to nie dla mnie", a tu takie zdziwienie :) Szkoda tylko, że cena jest taka wysoka ;) No nic - może kupię na próbę i zobaczę, czy ten magazyn jest wart takich pieniędzy :)
  Pozdrawiam ciepło,
  J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS Co wejdę, to nowy szablon widzę! Ten z ciasteczkiem chyba bardziej mi się podobał, ale ten też śliczny :)

   Usuń
  2. Kobieta zmienną jest :DD

   Usuń
 6. Także czasami zdarzało mi się czytać magazyny w języku angielskim i fajnie można poprawić sobie słownictwo. Jestem zdania, że także nauka z rozmówek https://www.jezykiobce.pl/175-rozmowki przyczynia się znacznie do lepszego poznania danego języka obcego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogólnie jak dla mnie nauka z wielu źródeł języka angielskiego jest bardzo ważna i jak najbardziej fajnie jest z niej korzystać. Ja teraz bardzo chętnie uczę się online https://lincoln.edu.pl/online/ i jestem zdania, że jest to bardzo fajny sposób, aby w doskonały sposób poznać język angielski.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytanie takich czasopism jest bardzo fajnym sposobem na to abyśmy mogli nauczyć się perfekcyjnie angielskiego. Ja jestem przekonana, że gdy znamy bardzo dobrze te język to model franczyzy od https://universe.earlystage.pl/franczyza będzie najlepszym wyjściem aby wykorzystać znajomość angielskiego. Otwórzmy włąsną szkołę językową.

  OdpowiedzUsuń