Okrutny książę | Holly Black

Zakradnij się do krainy elfów!

Jude Duarte od dziesięciu lat mieszka w Elfhame, królestwie elfów. Gdy była małym dzieckiem, została zabrana razem z siostrami do magicznej krainy przez Madoka, ojca najstarszej z nich. Krwawa zbrodnia, którą jednak popełnił mężczyzna naznacza życie dziewczyny na zawsze. Wkrótce ma się odbyć koronacja nowego króla, co wywołuje na dworze morze intryg i walk pomiędzy pretendentami do tronu. Jude wplątuje się w niebezpieczną grę, która może się dla niej źle skończyć...

Okrutny książę to powieść, która od zagranicznej premiery była na ustach wszystkich czytelników. Holly Black to znana z różnorodnych serii dla młodzieży autorka, której najnowsza trylogia opowiada o życiu Jude w królestwie elfów. Co jednak, jeśli kraina magii i radości jest tak naprawdę miejscem pełnym intryg i krwi?

Przyznam się szczerze, że nie mogłam przestać myśleć o tej książce. Holly Black za sprawą opisanej historii odciągała mnie od obowiązków i nie pozwalała mi spać po nocach. Na szczęście, kunszt pisarski autorki był na bardzo wysokim poziomie i mogłam z łatwością przeczytać lekturę w parę dni. Opowieść snuje Jude, która przedstawia brutalne wydarzenia i zaskakuje swoimi działaniami. Wykreowany przez Holly Black świat jest zachwycający - różnorodne stworzenia przebywające na wyspach Elfhame wywoływały podziw.

Niektóre motywy nie były oryginalne i pojawiały się bardzo schematycznie poprowadzone wątki, lecz fabuła była na tyle wciągająca, że czytelnik mógł przymknąć oko na niektóre niedociągnięcia. Autorka podkreśla metamorfozę głównej bohaterki i zwraca uwagę na odmienność jej charakteru od sióstr. Miłość pojawiła się i stanowiła tło dla rozgrywających się wydarzeń. Można liczyć na mnóstwo zaskakujących wątków - Holly Black tworzy sieć knowań na królewskim dworze, przedstawia konflikty pomiędzy elfami a śmiertelnikami oraz ukazuje potęgę prawdziwej władzy.

Jude Duarte jest bohaterką, która przechodzi ogromną metamorfozę. Początkowo pragnie zachowywać się jak na grzeczną dziewczynkę przystało, lecz otwarty konflikt z elfami sprawia, iż zaczyna grać w grę pełną spisków, niebezpieczeństw i krwi. Książę Cardan, który jest jej największym wrogiem, komplikuje życie dziewczyny. Pojawiają się także siostry Jude, które mają zupełnie inne poglądy na przyszłość i życie w krainie elfów.

Okrutny książę to porywająca historia osadzona na dworze elfów, gdzie każdy skrywa się za maską wystudiowanego chłodu. Holly Black wodzi czytelnika za nos, przedstawiając coraz bardziej dramatyczne wydarzenia i wywołując emocje zaskakującymi zwrotami akcji. Historia Jude z pewnością będzie idealnym towarzyszem podczas jesiennych długich wieczorów. Dołączcie do walki o władzę!

Ocena: 8/10

Sprawdźcie inne nowości!

Okrutnego księcia otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz