Poldark. Sezon 4 | 2018

Dramatyczne chwile spędzone w Londynie.


W recenzji mogą pojawić się spojlery dotyczące poprzednich sezonów serialu.Ross Poldark jako poseł z Truro, często podróżuje do Londynu pozostawiając swoją żonę oraz dzieci w Kornwalii. Jego relacje z Demelzą nie są najlepsze, ale obydwoje starają się odbudować małżeństwo. Konflikt z Warlegganami narasta, a tragiczne wydarzenia zmieniają sytuację ich wszystkich...

Po oglądnięciu pierwszego, drugiego oraz trzeciego sezonu serialu, nie mogłam przejść obojętnie obok czwartego. Poldark jest serialem, który z odcinka na odcinek coraz bardziej zaskakuje i interesuje ukazywaną historią. Postanowiłam, że szybko zapoznam się z losami Poldarków oraz Warlegganów. Jak w moich oczach wypadła czwarta seria produkcji?


Pierwsze minuty czwartego sezonu przyprawią widzów o szybsze bicie serca, lecz nie mogę powiedzieć, że emocje nie będą sięgać zenitu w późniejszych odcinkach. Twórcy w zręczny sposób przeplatają losy różnorodnych bohaterów, przedstawiając spokojne chwile i dramatyczne sytuacje. Każdy odcinek skupia się na innych problemach, lecz konflikty stale się rozwijają. Osiem epizodów to godziny niezwykłej rozrywki, warto jednak wiedzieć, że trzy ostatnie wywołują niesamowite emocje i obfite są w łamiące serce wydarzenia.


Paru bohaterów odejdzie z tego serialu w nieprzyjemnych okolicznościach, o których jednak nie będę się rozpisywać. Z pewnością na uwagę zaskakuje wątek Rossa oraz Demelzy. Nieufność oraz niepewność wkradły się do ich małżeństwa, wywołując wiele nieprzyjemnych sytuacji. Czy jednak bohaterowie zdołają pokonać przeciwności losu? Twórcy skupili się szczegółowo na związku George'a oraz Elizabeth, którzy również mieli kłopoty w swoim małżeństwie. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze do osiągnięcia spokoju, lecz demony przeszłości mogą bardzo szybko powrócić... Najbardziej jednak urzekł mnie wątek Caroline oraz Dwighta, którzy ponownie doświadczą wiele dobrego oraz złego. Morwenna i Drake będą przeżywać ciężkie chwile, lecz czy los ostatecznie się do nich uśmiechnie i doświadczą szczęścia?

Gra aktorska ponownie pozytywnie mnie zaskoczyła. Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Luke Norris, Gabriella Wilde, Heida Reed oraz Jack Farthing byli najmocniejszymi ogniwami tego sezonu. Ich bohaterowie wywoływali całą gamę uczuć i emocji. Twórcy nie skupili się dokładnie na wątku braci Demelzy i postaci Morwenny, dlatego Harry Richardson, Tom York oraz Ellise Chappell nie będą pojawiać się na ekranie bardzo często.


Poldark z każdym kolejnym sezonem udowadnia, iż potrafi zainteresować i zaskoczyć widza. Dramaty, problemy i konflikty będą dla bohaterów serialu chlebem powszednim. Twórcy tym razem zakończyli serię prezentując słodko-gorzkie zakończenie, które wywoła wiele pytań - najważniejszym z nich będzie jednak: co dalej? Miejmy nadzieję, że na kontynuację przygód Poldarków i Warlegganów nie trzeba będzie czekać długo. Po takim sezonie ciężko jest być cierpliwym.

Ocena: 9/10

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Najpierw muszę przeczytać, dopiero serial :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że książki oraz serial na podstawie tych powieści przypadną Ci do gustu! :)

      Usuń