Jej wysokość P. | Joanne Macgregor

Im wyżej tym lepiej?


Peyton jest wysoka. Bardzo wysoka. Siedemnastolatka wyróżnia się swoim wzrostem i jest obiektem zaczepek oraz uszczypliwych uwag rówieśników. Gdy przyjmuje zakład koleżanki, że uda jej się umówić na randki oraz pójść na bal maturalny z wyższym od niej chłopakiem, postanawia utrzeć jej nosa. Peyton pragnie wygrać nagrodę - 800 dolarów, które mogłaby przeznaczyć na wymarzone studia. Wszystko komplikuje się, gdy spotyka Jaya Younga - chłopaka, który przyciąga ją coraz bliżej. Czy wyzna mu prawdę o zakładzie czy jednak ukryje przed nim prawdę?

Jej wysokość P. to powieść młodzieżowa autorstwa Joanne Macgregor. Byłam bardzo zaintrygowana historią Peyton, która obiecywała niezwykle wciągającą przygodę. Czy wysoka nastolatka wspięła się na wyżyny swoich możliwości i pokazała innym kto jest wielki?

Joanne Macgregor ma bardzo lekki język i można z łatwością wciągnąć się w opisywaną historię. Peyton jest narratorką całej opowieści i ukazuje swoje przeżycia w szkole oraz domu. Autorka bardzo ciekawie poprowadziła wiele wątków, choć niektóre zwroty akcji nie były dla mnie zaskakujące. Liczyłam, iż relacje Peyton będą dokładniej przedstawione.

Największym atutem tej lektury jest zdecydowanie duża ilość wątków, które autorka rozwinęła w intrygujący sposób. Pojawią się problemy dotyczące zbieractwa, trudności związane z rozwodem, ból straty, nastoletnie zauroczenia, rozwijanie pasji, modowe kłopoty, wielkie przyjaźnie oraz teatralne występy.

Bohaterowie byli ciekawie wykreowani, choć Peyton wywoływała wiele skrajnych emocji. Z jednej strony była bardzo pozytywna, choć jej brak zrozumienia oraz lekceważenie rodziców nie przypadło mi do gustu. Jay Young stał się moim faworytem i kibicowałam mu podczas teatralnych występów jak największa fanka!

Jej wysokość P. wywoła uśmiech na twarzy, lecz także przedstawi wiele współczesnych problemów, z którymi nastolatkowie muszą się zmierzyć. Joanne Macgregor ukazuje przesłanie, ale również opisuje historię Peyton z niezwykłą energią i interesującym spojrzeniem na świat. Czytelnicy uwielbiający młodzieżowe książki powinni zapoznać się z powyższym utworem. Unieś brodę, stań prosto - bądź jak królowa, jak jej wysokość Peyton!

Ocena: 8/10

Inne bestsellery znajdziecie tutaj!

Jej wysokość P. otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

3 komentarze:

 1. Wszyscy tak chwalą, że muszę w końcu przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobała mi się ta książka :D Lekka, przyjemna, a przy okazji i czegoś "nauczy" :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam na oku, więc z czasem przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń