Fake it | Sandra Nowaczyk

Jak spędzisz swoje ostatnie 24 godziny życia?

Sparks podejmuje ostateczną decyzję - postanawia ze sobą skończyć. Dziewczyna nie wyobraża sobie swojego dalszego życia. Po zaginięciu mamy i tak nic nie ma sensu. Sparks udaje się do miejsca, gdzie spotyka osobę, która pragnie przekonać ją, że życie nie musi się wcale tak skończyć. Czy jednak 24 godziny zmienią jej decyzję?

Fake it to druga powieść Sandry Nowaczyk. Niedawno autorka zadebiutowała swoją pierwszą książką, Friendzone, która opowiedziała niełatwą historię dwójki najlepszych przyjaciół. Opowieść Sparks zapowiadała mroczną i skomplikowaną wędrówkę głównej bohaterki przez wszystkie lata jej życia. Czy jednak nowo poznana osoba zdoła odmienić jej świat na tyle, aby odwieść ją od tragicznej w skutkach decyzji?

Fake it jest napisane lekkim i przyjemnym językiem. Powieść można spokojnie przeczytać w jeden dzień. Sandra Nowaczyk opisuje w utworze losy Sary Sparks, która ostatnie 24 godziny spędza z Indie. Ich wędrówka będzie pełna wspomnień - zarówno tych dobrych jak i złych, które sprawią, że ich przygody staną się refleksyjne i emocjonalne. Niestety, zakończenie nie przypadło mi do gustu i straszliwie się na nim zawiodłam.

Sandra Nowaczyk opisuje wiele wątków, lecz jest ich zdecydowanie zbyt wiele, aby można je było w dokładny sposób opisać na przestrzeni trzystu stron. Autorka ukaże pragnienie bycia w centrum uwagi, nawiązywanie nowych przyjaźni, homoseksualizm, śmierć, zagubienie czy opisze wewnętrzne demony, których pragną pozbyć się bohaterki.

Sandra Nowaczyk potrafi ciekawie przedstawić charaktery i ukazać ich różnorodność. Sparks jest ciekawą postacią - perfekcjonizm, odnajdywanie w liczbach pewnego rodzaju spokoju czy nerwica natręctw przedstawiają ją jako nieidealną nastolatkę, która jednak pragnie być zauważoną. Również Indie jest nietypowa - już od samego początku widać, iż wewnątrz jest wrażliwą dziewczyną.

Fake it porusza niełatwe tematy i skłania do przemyśleń, lecz jest to powieść, która nie zostanie w sercu na bardzo długo. Sandra Nowaczyk zapewni czytelnikowi parę godzin mrocznej i osobistej wędrówki. Czy jesteście gotowi poznać ostatnie 24 godziny Sparks, które mogą ją uratować lub zgubić?

Ocena: 5/10

Fake it otrzymałam od Wydawnictwa Feeria. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Nie do końca jestem przekonana. Mówisz, że autorka chciała poruszyć zbyt wiele wątków... pewnie trochę przedobrzyła, prawda? Zachęcają mnie jednak barwni bohaterowie. Będę musiała się zastanowić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię książki tej autorki ;)

    OdpowiedzUsuń