Friendzone | Sandra Nowaczyk

Zaskakująca miłość i powstające przez nią problemy.


Tatum i Griffina łączy silna przyjaźń, której prawie nic nie może złamać. Jeden taniec sprawia jednak, iż ich relacja nie będzie już taka jak wcześniej. Od tamtej pory przyjaciele chcą zapomnieć o niesamowitym pocałunku i udawać, że wszystko jest okej. Tatum próbuje znaleźć tę samą iskrę w swoim związku, a Griffin zaczyna uświadamiać sobie, iż jego dziewczyna nie jest tą, której on pragnie. Czy w obliczu tak wielu przeciwności losu przyjaciele pozwolą sobie na uczucie?

Friendzone to powieść, która od samego początku zapowiadała problemy, niełatwe decyzje i silne uczucia. Debiut literacki młodej Sandry Nowaczyk bardzo mnie zaintrygował, dlatego szybko sięgnęłam po egzemplarz tego utworu. Czy historia Tatum i Griffina jest warta uwagi?

Bardzo szybko wciągnęłam się w akcję powieści. Przystępny język Sandry Nowaczyk sprawił, iż powieść można przeczytać w parę godzin. Głównym wątkiem tego utworu jest rozwijająca się relacja miłosna pomiędzy dwójką przyjaciół, Tatum i Griffinem. Niestety, lecz nie było w niej żadnych emocji, które poruszyłyby u mnie czułą strunę. Autorka opisuje konsekwencje pocałunku i dodaje kolejne dylematy.

Sandra Nowaczyk próbowała urozmaicić akcję powieści wplatając w rozdziały inne problemy, które dręczyły głównych bohaterów. Niestety, nie zachwyciły mnie one i nie wniosły nic do rozwoju utworu. Griffin będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości, a Tatum odkryje bolesne sekrety swojej najnowszej przyjaciółki.

Tatum bardzo irytowała mnie swoim podejściem do wielu sytuacji - szczególnie tych poważnych. Jej charakter nie przypadł mi do gustu. Zachowywała się infantylnie, z góry oceniała wszystkich wokół siebie i momentami odznaczała się ogromną arogancją. Również Griffin nie był wspaniały - wolał ukrywać prawdę i zmieniał swoje zdanie w prawie każdym rozdziale.

Friendzone zapewni rozrywkę na parę godzin, lecz nie jest to lektura, którą zapamiętacie na zawsze. Debiut Sandry Nowaczyk to przeciętna młodzieżowa historia o miłości. Czytelnicy szukający lekkich książek na lato, które umilą czas niczym komedie romantyczne, powinni jednakże spróbować szczęścia z Friendzone. Czy Tatum i Griffin pozwolą sobie na uczucie?

Ocena: 4/10

Friendzone otrzymałam od Wydawnictwa Feeria. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Fabuła niby obcykana, a jednak kusząca. szkoda jednak, że nie wywołuje zapamiętania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że się rozczarowałaś. Mi bardzo przypadła do gustu :)

    OdpowiedzUsuń