Przyszłość Violet i Luke'a | Jessica Sorensen

Konsekwencje złych wyborów.


Minęły miesiące od bolesnego rozstania Violet i Luke'a. Dziewczyna mieszka u Prestona, który wykorzystuje ją do własnych interesów oraz molestuje seksualnie. Codziennie zastanawia się, kto zabił jej rodziców. Luke nie potrafi się otrząsnąć i wpada w wir nałogu alkoholowego i hazardowego. Gdy jednak los ponownie stawia Violet na jego drodze, postanawia nie pozwolić jej już odejść...

Przyszłość Violet i Luke'a to czwarty tom serii Jessici Sorensen, który jest kontynuacją bolesnej i pełnej walki historii dwójki młodych bohaterów. Po takim zakończeniu jakie znalazłam w Przeznaczeniu Violet i Luke'a,  bardzo szybko zabrałam się za lekturę. Czy mordercy zostali znalezieni?

Historia Violet i Luke'a pochłonęła mnie na tyle, że zapomniałam o całym otaczającym mnie świecie. Udało mi się przeczytać całą książkę w niecałe dwie godziny. Jest to zasługa młodzieżowego języka Jessici Sorensen, który stał się wielkim atutem całej serii. Autorka w tym tomie bardziej skupiła się na perypetiach głównych bohaterów i nie nakreśliła w dokładny sposób przebiegu całej sprawy związanej z morderstwem. Zawiodłam się również na ukazaniu ponownego spotkania Violet i Luke'a - było zbyt przewidywalne.

Pierwsze skrzypce grał tym razem wątek miłosny, który rozwijał się z każdym rozdziałem. Przyznam szczerze, że byłam zawiedziona niektórymi momentami pomiędzy postaciami - szczególnie nienaturalnymi dialogami. Oczywiście, czytelnicy znajdą w powieści również bolesne przeżycia Violet, problemy Luke'a, pogróżki od anonimowej osoby czy rodzinne relacje.

Przyszłość Violet i Luke'a to dobra kontynuacja, która zagra na Waszych emocjach. Pełna bólu, szczęścia, walki o własną przyszłość - historia dwójki młodych ludzi nie pozwala o sobie zapomnieć. Ja nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Czy Violet i Luke odnajdą w końcu własne szczęście?

Ocena: 6/10

Przyszłość Violet i Luke'a otrzymałam od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

5 komentarzy:

 1. Pamiętam, że pierwszy tom serii przypadł mi do gustu, ale przestałam ją czytać. Nawet nie wiem dlaczego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria jest przyjemna - może do niej powrócisz? :)

   Usuń
 2. Ja sobie zarówno ten tom, jak i poprzedni daruję - wiem, że to zupełnie nie mój klimat, więc nie mam zamiaru się męczyć na siłę ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już raczej tej serii nie przeczytam... Coś mnie w niej nie przekonuje :/

  OdpowiedzUsuń