Opowieści z Akademii Nocnych Łowców | Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson, Robin Wasserman

Czy chcesz dołączyć do Nocnych Łowców?


Simon Lewis nie pamięta prawie niczego - wie jedynie to, co mówią mu przyjaciele. Niestety, lecz nie jest tego tak wiele. Chłopak sławny był jako wampir o przezwisku Chodzący za Dnia. Simon postanawia przekonać się kim tak naprawdę jest, dlatego wyrusza do Akademii Nocnych Łowców, gdzie będzie zabijać demony, zawierać nowe przyjaźnie i wylewać litry okropnej zupy... Nic nie jest tam jednak takie proste.
Witajcie w Akademii Nocnych Łowców!

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców to zbiór opowiadań o bohaterach z serii Dary Anioła autorstwa Cassandry Clare. Przy tworzeniu książki swój wkład mieli również Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson oraz Robin Wasserman. Czy świat Nocnych Łowców ponownie mnie oczarował?

W zbiorze znajduje się dziesięć opowiadań. Każde z nich przedstawia zupełnie inną historię, lecz są one połączone różnymi faktami z innymi. Już od samego początku nie było zachwytów. Sztywny język czy sztuczne dialogi - między innymi dlatego lektura nie upłynęła mi przyjemnie. Wiele razy zauważyłam, iż autorzy przypominają znane już czytelnikowi informacje, co było dla mnie zupełnie niepotrzebne - zabieg ten zwalniał jedynie akcję utworu.

Zdecydowanie najlepszymi opowiadaniami były Demon z Whitechapel oraz Zaginiony Herondale. Reszta wypadła naprawdę słabo - historie posiadały powolną akcję, opisywały nieciekawe sytuacje i cierpiały na brak zaskakujących zwrotów akcji.

Nie mogłam polubić się z głównym bohaterem. Nie przypadł mi do gustu charakter Simona i jego infantylne zachowanie. Często mówił jedno, a robił drugie. Nie byłam także zachwycona kreacją drugoplanowych postaci, które nie wyróżniały się niczym szczególnym. Najbardziej zawiodło mnie jednak ukazanie znanych z Darów Anioła Nocnych Łowców - byli oni straszliwie nieciekawi.

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców to specjalny dodatek dla fanów twórczości Cassandry Clare. Ja znalazłam w tym utworze wiele mankamentów i nie byłam z tego powodu zachwycona - liczyłam, że otrzymam książkę przedstawiającą niesamowite przygody znanych mi już bohaterów. Mam nadzieję, że następnym razem Nocni Łowcy będą bardziej zniewalający...

Ocena: 3/10

Inne nowości znajdziecie tutaj!

Opowieści z Akademii Nocnych Łowców otrzymałam od Księgarni Tania Książka. Bardzo dziękuję!


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Cała seria kompletnie mnie do siebie nie ciągnie, zatem na pewno nie skuszę się na ten dodatek - widzę, że nie ma czego żałować.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że się rozczarowałaś. Myślałam, że to będzie dobra książka.

    OdpowiedzUsuń