Demelza | Winston Graham

 Konflikt w rodzinie Poldarków.


Demelza pragnie idealnie się prezentować jako żona Rossa Poldarka, lecz nie jest to łatwe. Kobieta próbuje rozwiązać dawne problemy, ale dobre serce nie wystarczy, aby zmienić zdanie innych. Niedopowiedzenia, sekrety i kłamstwa doprowadzą młode małżeństwo do krytycznego punktu. Dodatkowym utrapieniem będą potyczki między rodem Poldarków a Warlegganów. Czy Demelza oraz Ross zdołają przetrwać razem w takiej sytuacji?

Po przeczytaniu Rossa Poldarka, postanowiłam sięgnąć po kontynuację serii Winstona Grahama, czyli Demelzę. Opis zapowiadał jeszcze więcej problemów, konfliktów oraz intryg. Czy lektura rzeczywiście była niesamowita?

Winston Graham ma bardzo przyjemny styl. Jego powieści czyta się niezwykle szybko i od razu pragnie się poznać dalsze losy poznanych bohaterów, ponieważ autor kończy w naprawdę interesującym momencie. Demelza jest wspaniałą lekturą - trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji niczym najlepszy thriller!

Demelza posiada więcej romantycznych wątków i niektóre z nich wywołują konflikty między bohaterami. Winston Graham opisuje również problemy związane z kopalniami, strajki ubogich robotników, podział społeczeństwa i trudne decyzje, których konsekwencje będą później widoczne jak na dłoni. Niektóre rozdziały ukazują jednak sytuacje, które autor przedstawił zbyt dokładnie - potrafią one momentami zanudzić czytelnika.

Demelza była moją faworytką - czułam, że kieruje się swoim dobrym sercem. Jej postać jest w tym tomie dokładniej przedstawiona i czytelnicy mogą poznać ją w nowej roli - damy oraz żony. Ross Poldark niekoniecznie mnie zachwycił. Jego zachowanie niejednokrotnie bardzo mnie irytowało. Winston Graham przedstawił również nowego bohatera - Dwighta Enysa, który od samego początku wpadnie w tarapaty.

Demelza wciąga czytelnika i zajmuje historią rodu Poldarków. Barwni bohaterowie, trzymające w napięciu konflikty oraz problemy - to znajdziecie w drugim tomie serii Winstona Grahama. Czytelnicy szukający lekkiej, lecz interesującej historii powinni sięgnąć po historię o Poldarkach. Nie uwolnicie się od nich nawet na chwilę!

 Ocena: 7/10

 Demelzę otrzymałam od Wydawnictwa Czarna Owca. Bardzo dziękuję!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej serii :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam całą serię w planach, więc z pewnością i zapoznam się z Poldarkami ;)

    OdpowiedzUsuń