Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu | Anna Lange

Clovis LaFay i jego przygody.


1873, Londyn.
Clovis LaFay to wykształcony młody mężczyzna, a jednocześnie potężny nekromanta. Niestety, nie ma nieskazitelnej opinii - jego nieżyjący już ojciec był czarnym magiem i miał bardzo złą reputację. Clovis powraca do Londynu, gdzie spotyka Johna Dobsona, starego przyjaciela i nadinspektora nowo utworzonej jednostki wydziału detektywistycznego Policji Metropolitarnej. Mężczyzna postanawia pomóc w rozwiązywaniu problemów i tajemnic.

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu to debiutancka powieść Anny Lange. Opowiada ona o losach Clovisa LaFaya, Johna Dobsona oraz Alicji Dobson. Magiczne sytuacje wywołają u czytelnika fascynację i nie pozwolą oderwać mu się od kart powieści. Jesteście gotowi na przygodę nie z tej ziemi?

Clovis LaFay to powieść napisana lekkim językiem i z łatwością można wciągnąć się w lekturę. Niestety, pierwsze rozdziały mnie nie zachwyciły - czytelnik zostaje od razu wrzucony na głęboką wodę w wir zaskakujących wydarzeń. Dopiero po pewnym czasie można zorientować się w jakiej sytuacji znajdują się bohaterowie i jakie relacje są pomiędzy nimi. W utworze nie ma wielu zwrotów akcji i wszystko rozgrywa się w bardzo wolnym tempie.
Anna Lange poruszyła w swoim debiucie wątek akceptacji, pragnienia miłości oraz poszukiwania własnego przeznaczenia. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości i odkryć własne ja.

Clovis LaFay nie od razu zaskarbił sobie moją sympatię, lecz bardzo szybko się to zmieniło. Po trzech rozdziałach bliżej poznałam jego postać, przeszłość oraz zainteresowania. Mogę szczerze wyznać, że jest to bardzo dobrze wykreowany główny bohater. Podobnie było z Johnem i Alicją Dobsonami. Szczerze kibicowałam im w ich przygodach.

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu to powieść, która zawojuje rynek wydawniczy i zachwyci czytelników - nawet tych o wysokich wymaganiach. Niebanalna fabuła, barwni bohaterowie i dobrze wykreowany świat to jedynie namiastka zalet tego utworu. Kartki będą przelatywać Wam przez palce w zastraszającym tempie, aż dojdzie do wybuchowego zakończenia.
Jesteście gotowi na Clovis LaFay? Nie czekajcie dłużej! Sięgnijcie po debiutancką powieść Anny Lange.

Ocena: 7/10

Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu otrzymałam od Wydawnictwa SQN. Bardzo dziękuję!
 

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

6 komentarzy:

 1. Właśnie czytam tę książkę. Jak na razie jest dosyć ciekawa i w pewien sposób oryginalna, ale ciężko mi się ją czyta przez język. Nie do końca jestem przekonana, co do stylu pisania tej autorki.
  Pozdrawiam, Nat z osobliwe-delirium.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku jest ciężko, ale potem lektura jest bardzo przyjemna :)

   Usuń
 2. Noszę się i noszę z zakupem tej powieści, bo zewsząd słyszę głosy zachwytów pod jej adresem, a wiktoriańska Anglia i Scotland yard, a do tego magia wydają się naprawdę zachęcające :D Jednak trochę się boję, bo stworzyła tę historię Polka, ech... ta moja alergia na polskich twórców, muszę się w końcu przemóc!

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie jestem przekonana co do twórczości polskich autorów, ale nie raz zyskałam ciekawą powieść, którą warto poznać - między innymi utwór Anny Lange :)

   Usuń