Broadchurch | Erin Kelly

Broadchurch. Miasteczko pełne tajemnic.

Miasteczkem Broadchurch wstrząsa wielka tragedia. Na brzegu morza zostaje znalezione ciało jedenastoletniego chłopca. Po rozpoznaniu w nim syna przyjaciółki, Ellie Miller czuje, że to nie będzie łatwe śledztwo. Wraz z komisarzem Hardym próbuje odnaleźć zabójcę, jednak z każdym kolejnym dniem społeczeństwo się niecierpliwi, a rodzina chłopca traci nadzieję na odnalezienie oprawcy.
Kto zabił Danny'ego Latimera?

Broadchurch to kryminał autorstwa Erin Kelly, znanej z wielu innych powieści o podobnej fabule. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami o twórczości autorki, postanowiłam przeczytać jedną z jej powieści, która napisana została na podstawie serialu o tym samym tytule. Czy było warto?

Broadchurch jest przyjemną lekturą, lecz nie zaskakuje niczym nowym. Erin Kelly stworzyła kryminał z wydłużającą się z każdą stroną akcją. Z łatwością można stwierdzić co się stanie na kolejnych kartach powieści. 
Erin Kelly postarała się jednak przy zakończeniu powieści i zgrabnie odpowiada na wszystkie pytania, które mnożyły się podczas czytania.

Postacie w książce są zdecydowanie zbyt sztuczne - prawie każdy zachowywał się irracjonalnie. Jedyną postacią, którą polubiłam była Karen, dziennikarka, która próbowała uprzedzić policję w odnalezieniu mordercy. Nie była irytująca i infantylna, lecz przebiegła i inteligentna - o takich postaciach aż miło się czyta!

Broadchurch to nie jest powieść, którą Wam definitywnie odradzam. Warto sięgnąć po tę lekturę chociażby dla interesującej Karen czy zakończenia, które wbija czytelnika w fotel.
Sądzę jednak, że fani kryminałów i wymagający czytelnicy nie znajdą w tej powieści niczego interesującego.

Ocena: 4/10

Za możliwość poznania tajemnic Broadchurch, dziękuję pięknie Wydawnictwu Literackiemu!

Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

4 komentarze:

 1. Czytałam Broadchurch i wydaje mi się, że jego główną wadą jest że powstał na podstawie scenariusza. Najpierw był serial książka później a to nie jest dobra kolejność. Przez to straciła na oryginalności. Ale serial gorąco polecam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce i widzę, że wiele nie traciłam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zawiódł najbardziej język autorki... niestety :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że nie ma w tej książce niczego nowatorskiego. Sama nie wiem.

  OdpowiedzUsuń