Historia Pewnej Dziewczyny | Lindsey Kelk

 
Na świecie jest bardzo wielu ludzi, którzy mają świetną pracę i niezliczone pasje. Na co dzień spotykają ich tylko piękne, słoneczne dni. Jednak, są również tacy, którzy nie mają tyle szczęścia i przez całe życie szukają w nim celu. Zazdroszczą innym i obwiniają siebie, że nie mogą znaleźć własnego, prawdziwego ja. Nie można jednak się załamywać, bo jak ktoś kiedyś powiedział: ''Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz na jaką trafisz''.


Tess Brookes to kobieta sukcesu - wyrzekła się życia towarzyskiego na rzecz swojej jedynej podpory życiowej - pracy. Oczekuje ona zapowiedzianego awansu, jednak, gdy zamiast nowego biurka i wielkiego gabinetu z przepięknym widokiem na miasto otrzymuje zwolnienie, Tess czuje, że może być tylko gorzej. Matka nie chce jej znać, przyjaciółka nie wie, o co jej chodzi, a jej skryty ukochany łamie jej serce. Gdy Tess przypadkowo odbiera telefon skierowany do Vanessy, jej ''idealnej'' współlokatorki, kobieta postanawia zobaczyć, jak to jest mieć życie usłane różami. Po chwili znajduje się w samolocie, który leci na Hawaje, a tam czeka na nią praca, zagadki i... niezwykle przystojny mężczyzna.
Czy Tess uda się zapomnieć o zwolnieniu i choć na chwilę stać się inną osobą, która może wszystko?
 
Po ''Historii pewnej dziewczyny'' nie spodziewałam się czegoś niezwykłego. Liczyłam na lekką książkę, która spełni się w roli wakacyjnej i przyjemnej powieści - jednak nie mogę tego o tej powieści napisać, ponieważ ''Historia pewnej dziewczyny'' była tak dobrą wakacyjną powieścią, iż zasługuje na miano jednej z najlepszych!
 
Lindsey Kelk stworzyła prostą, lecz wyjątkową historię.
Książkę czytało mi się szybko i wygodnie - pióro autorki było bardzo dobre. Opisy zawierały wiele szczegółów i informacji, a dialogi były pełne humoru - miło było się pośmiać podczas lektury.
Fabuła skupiała się głównie wokół Tess i jej problemów.
 
Postacie występujące w tej powieści były barwne i naturalne.
Najbardziej z nich wszystkich spodobała mi się główna bohaterka, która była żywiołowa, impulsywna, lecz mądra i sprytna. Od pierwszego momentu jej spotkania z Nickiem, wiedziałam, że będzie to niezwykła, pełna zawirowań historia.
 
''Historia pewnej dziewczyny'' to książka pełna wigoru i lekkości, idealna lektura na nudny lub ciężki dzień. Powieść ta wciąga i nie daje się uwolnić!
Jeśli szukacie książki, która nada się idealnie na wszystkie pory roku i humory to ''Historia pewnej dziewczyny'' będzie dla Was lekturą idealną!
 
Ocena: 9/10
 
 
Za możliwość poznania historii Tess Brookes, dziękuję ślicznie Wydawnictwu Zysk i S-ka!
http://www.zysk.com.pl/pl/


Weronika Z.

Serwus! Nazywam się Weronika i jestem autorką Paradise with Books. Będzie mi niezmiernie miło Cię tu gościć!

6 komentarzy:

 1. Fabuła wydaje się całkiem ciekawa, szkoda bohaterki, która oczekiwała awansu, a otrzymała wręcz coś przeciwnego. Właśnie takich lekkich książek poszukuję na wakacyjną lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już za niedługo będę miała okazję ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fabuła, muszę przyznać, niezwykle interesująca. Lubię takie lekkie lektury, które maja w sobie sporo wigoru! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo sympatycznie i wakacyjnie. :) Chętnie widziałabym tą książkę u siebie. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 5. Już widzę siebie na leżaku, słońce na niebie i ta książka w dłoniach! Idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Łał aż tak wysoko? Chyba poszukam w Empiku :D

  OdpowiedzUsuń