Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny | Joya Goffney

Skomplikowane śledztwo Monique.Konserwatywna rodzina Monique oczekuje od niej stosownego zachowania. Jako córka pastora ma być wzorem dla innych dziewcząt. Ona woli jednak kierować się własnym sercem. Gdy po wielu nieudanych próbach pierwszego seksualnego zbliżenia chłopak postanawia z nią zerwać, Monique musi znaleźć profesjonalną pomoc. Obawiając się krytyki ze strony najbliższych decyduje się zasięgnąć porad rówieśników. Sasha staje się skarbnicą wiedzy na różne tematy, natomiast Reggie... jest po prostu sobą i towarzyszy jej w skomplikowanej podróży. Czy Monique może jednak liczyć na szczęśliwe zakończenie swojej misji?

Przyznam szczerze, iż nieczęsto spotykam się z tematyką dotyczącą zdrowia seksualnego i seksualności wśród młodzieży w literaturze. Joya Goffney postanowiła stworzyć opowieść o młodej Monique borykającej się z licznymi problemami. Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny obiecywały emocjonalną i wartościową lekturę. Czy warto dołączyć do grupy przyjaciół i pomóc im w skomplikowanym śledztwie?

Joya Goffney posługuje się lekkim i przystępnym językiem, dzięki któremu z łatwością można zapoznać się z przygodami Monique. Momentami miałam jednak wrażenie, iż nacisk na powtarzalną i dość infantylną narrację nieco zniszczyły unikalny klimat tej historii. Czytelnicy z pewnością docenią obecność ważnych tematów oraz wyeksponowanie kluczowych problemów przez autorkę. Zakończenie było satysfakcjonujące i idealnie pasowało do całokształtu.

Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny to niezwykle wartościowa lektura. Joya Goffney poruszyła tematy związane ze zdrowiem, seksualnością czy pierwszymi zauroczeniami. Monique była zmuszona na własną rękę odkryć dolegliwości towarzyszące pochwicy, co okazało się niełatwym zadaniem. Niekoniecznie pozytywnie odebrałam nakreślone relacje międzyludzkie. Mam wrażenie, iż autorka potraktowała po macoszemu kontakty rodzinne, które były dokładnie wyeksponowane w ostatnich rozdziałach utworu. Zabrakło wyraźnego nacisku na te elementy.

Bohaterowie okazali się świetnie wykreowani i kibicowałam im w niełatwych przygodach. Joya Goffney stworzyła nietypową grupę nastolatków zmagających się z młodzieńczymi bolączkami, ale także niełatwymi doświadczeniami czy bolesną przeszłością. Odwaga i gotowość Monique do działania sprawiły, iż ostatecznie otworzyła się na inne relacje. Autorka świetnie wykorzystała poboczne postaci i jednocześnie nakreśliła delikatny motyw miłosny.

Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny to powieść poruszająca ważne tematy, z którą jednocześnie można się świetnie bawić. Joya Goffney wykorzystała humorystyczne elementy, młodzieżowe problemy oraz słodko-gorzkie relacje międzyludzkie, aby przedstawić wzruszającą i emocjonalną opowieść o młodej dziewczynie. Czytelnicy z pewnością będą usatysfakcjonowani skomplikowaną wędrówką Monique. Czy jesteście gotowi dołączyć do nastolatki i jej przyjaciół?

Ocena: 6/10

Wyznania rzekomo porządnej dziewczyny otrzymałam od Wydawnictwa MustRead. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

0 Komentarze