Kontratak. Gniewni trzydziestoletni | Sohn Won-Pyung

Niekończąca się zwyczajna praca.Ji-hye nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mieszka w nieciekawej lokalizacji, jest wykorzystywana jako stażystka w korporacji i nie potrafi znaleźć motywacji do dalszego samorozwoju. Jej codzienność zmienia pojawienie się nowego pracownika - Gyu-oka. Mężczyzna postanawia walczyć z egocentrycznym zachowaniem pracodawców, a jednocześnie dać nauczkę tym, którzy wykorzystują innych jako tanią siłę roboczą. Ji-hye wplątuje się w buntownicze akcje i towarzyszy grupie śmiałków w zaskakujących działaniach. Czy jednak kobieta może tym samym zmienić swoją przyszłość?

O twórczości Sohn Won-Pyung słyszałam same pozytywne opinie. Debiutancka powieść koreańskiej autorki oczarowała czytelników z całego świata. Postanowiłam sięgnąć po Kontratak. Gniewnych trzydziestoletnich, czyli jej najnowszą historię. Byłam bardzo zaintrygowana perspektywą zapoznania się z trudnymi sytuacjami, z którymi musiała zmierzyć się główna bohaterka. Czy Ji-hye zdołała znaleźć sposób na spełnienie marzeń i odmienienie swojego monotonnego życia?

Nie potrafiłam wciągnąć się w opisywane wydarzenia. Styl Sohn Won-Pyung jest lekki, dlatego czytelnicy nie będą mieć właściwie żadnych problemów z odbiorem tego utworu. Niestety, spokojna i dość monotonna akcja nie pozwoliła jednak na zainteresowanie się życiem Ji-hye. Zabrakło intrygujących refleksji oraz większego nacisku na różnorodność tematyczną. Zakończenie tej opowieści pasowało klimatem do całokształtu, choć także pozostawiło spory niedosyt.

Kontratak. Gniewni trzydziestoletni to dość intrygująca powieść nawiązująca do sytuacji życiowej pokolenia mierzącego się z koreańskim kryzysem. Sohn Won-Pyung nakreśliła trudności związane z zatrudnieniem oraz nieatrakcyjnymi ofertami pracy dla młodych osób, ale jednocześnie opisała monotonność wiążącą się z wykonywaniem tych samych działań przez bardzo długi czas. Skomplikowane relacje międzyludzkie Ji-hye oraz wykorzystanie osamotnienia, zagubienia czy zmęczenia dodatkowo podkreśliły problemy kobiety. Niestety, mam jednak wrażenie, iż kluczowe aspekty motywów nie zostały poprowadzone w nietuzinkowy sposób.

Nie potrafiłam nawiązać nici porozumienia z bohaterami tego utworu. Myślę, iż Sohn Won-Pyung w niedbały sposób potraktowała portrety psychologiczne postaci i zabrakło nacisku na ich refleksje, motywacje, marzenia, obawy czy odmienne perspektywy. Ji-hye była dość intrygującą bohaterką, która starała się przetrwać w monotonnym systemie. Jej przeszłość wpłynęła znacząco na postrzeganie pewnych wartości, choć kolejne rozdziały ukazały diametralną zmianę reagowania na wybrane sytuacje. Poboczne postaci niekoniecznie mnie przekonały, ale ich obecność umożliwiła wyraziste podkreślenie metamorfozy Ji-hye.

Kontratak. Gniewni trzydziestoletni to dość intrygujące studium człowieka wrzuconego do szarego świata stresujących sytuacji, nieciekawej monotonii, ale także nielicznych perspektyw pozwalających odmienić życie. Sohn Won-Pyung poruszyła ważne i aktualne tematy dotyczące motywacji, samorealizacji, pogoni za marzeniami, ale także zagubienia i osamotnienia. Myślę, iż lektura tej opowieści może pozytywnie zaskoczyć czytelników spokojnym rozwojem akcji. Czy jesteście gotowi dołączyć do rebelianckiej grupy Ji-hye i Gyu-oka?

Ocena: 6/10

Sprawdź inne nowości!

Kontratak. Gniewnych trzydziestoletnich otrzymałam od Księgarni Taniaksiazka.pl. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-

Prześlij komentarz

0 Komentarze