Córka dymu i kości | Laini Taylor

Dawno, dawno temu...Niebieskowłosa Karou może pochwalić się niekonwencjonalnym życiem. Dziewczyna od dzieciństwa mieszkała z chimerami, które przybliżyły jej świat magii, czarów i mroku. Jednym z jej zadań jest pozyskiwanie zębów dla stworów. Niestety, pewnego dnia misja nie idzie po jej myśli, a Karou spotyka Akivę. Serafin nie potrafi zrozumieć tajemniczego przyciągania, które skłania go do poznania tej ludzkiej istoty. Gdy portale do świata chimer znikają, Karou będzie zmuszona odkryć tajemnice skrywane przed nią od lat...

Fenomenalna Laini Taylor powraca! Po lekturze Marzyciela oraz Muzy koszmarów nadszedł czas na zapoznanie się z inną serią autorki, czyli Córką dymu i kości. Miałam ogromne oczekiwania wobec historii Karou oraz Akivy, dlatego z podekscytowaniem rozpoczęłam swoją przygodę w Pradze. Dobro i zło, serafini i chimery, miłość i nienawiść. Co zwycięży w tej brutalnej walce o władzę, pozycję oraz... wolność?

Magiczny kunszt Laini Taylor sprawił, iż nie potrafiłam oderwać się od lektury tej historii. Fantastyczny klimat towarzyszący przygodom bohaterki utrzymał się do samego zakończenia. W szczególności warto podkreślić mroczny nastrój panujący w Pradze, czyli jednym z najważniejszych miejsc akcji w powieści. Na uwagę zasługują elementy magiczne, wykreowane postaci czy sama idea towarzysząca motywom wykorzystanym w utworze. Serafini, chimery - do samego końca nie sposób przewidzieć, kto zwycięży w tej walce. Autorka nie nakreśliła wyraźnej granicy między dobrem i złem, dlatego czytelnicy mogą spodziewać się wybuchowego zakończenia.

Córka dymu i kości to magiczna opowieść, która nie zafascynuje szybką akcją, niezliczonymi niespodziankami fabularnymi czy wysokimi stawkami. Laini Taylor postawiła na liryczną narrację oraz spokojne przedstawienie wielowątkowej przygody młodej Karou. Bohaterka będzie zmuszona do podjęcia niełatwych decyzji, ale także zaufania najgorszemu wrogowi. Relacja romantyczna nakreślona w powieści momentami była zbyt powierzchowna i płytka, lecz z nadzieją wypatruję rozwinięcia tego wątku w kolejnych tomach. Autorka wykorzystała przyjaźń, rodzinę, walkę dobra ze złem oraz kwestie związane z moralnością czy zaufaniem.

Bohaterowie potrafili oczarować nietuzinkowymi rysami psychologicznymi, ale także nieprzewidywalnym zachowaniem. Myślę, iż czytelnicy pokochają Karou oraz Akivę od pierwszych stron. Odwaga oraz wytrwałość tej pary była godna podziwu. Jednocześnie warto zaznaczyć, iż Laini Taylor w świetny sposób nakreśliła ich przeszłość, tajemnice oraz pytania, na które poszukiwali odpowiedzi. Niestety, w powieści zabrakło jednak nacisku na poboczne postaci - miałam wrażenie, iż autorka nie wykorzystała w pełni ich potencjału.

Córka dymu i kości to niezwykle barwna i liryczna opowieść o miłości między wrogami. Laini Taylor stworzyła wielowątkową przygodę, od której nie sposób się oderwać. Karou będzie zmuszona znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a jej relacja z Akivą stanie pod znakiem zapytania za sprawą jego przeszłości. Fani twórczości autorki i czytelnicy poszukujący magicznej, spokojnej lektury będą zadowoleni z możliwości wycieczki do Pragi. Czy bohaterowie zdołają pokonać przeciwności losu i pozwolić sobie na miłość?

Ocena: 8/10

Córkę dymu i kości otrzymałam od Wydawnictwa Moondrive. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-

Prześlij komentarz

0 Komentarze