Belladonna | Adalyn Grace

Każdy się jej obawia... Kim jest tak naprawdę?


Signa Farrow skazuje każdego w swoim otoczeniu na cierpienie. Osierocona w dzieciństwie dziewczyna trafiała pod kuratelę kolejnych osób, które z pożądaniem zerkały na jej niemały majątek. Niestety, ostatecznie pojawiał się Śmierć - niszczył jej codzienność pozbawiając ją opiekunów. Signa otrzymała jednak szansę i dostała zaproszenie do Thorn Grove. Bogaci, poważani krewni mierzą się z wieloma wyzwaniami, gdyż córka patriarchy rodu podupadła na zdrowiu, a jego syn pragnie zdobyć uznanie ojca przejmując rodzinny biznes. Gdy Signa odkrywa tajemnicze i niepokojące wskazówki związane ze zdrowiem Blythe, postanawia pomóc bliskim i rozwiązać niepokojącą zagadkę...

O Belladonnie było niezwykle głośno za sprawą pozytywnych opinii czytelników z całego świata. Adalyn Grace stworzyła opowieść niekonwencjonalną - młoda dziewczyna została połączona ze Śmiercią, który następnie starał się prowadzić ją przez kolejne emocjonalne życiowe wyzwania. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się losy Signy. Bohaterka trafiła do mrocznego Thorn Grove. Czy zdoła pozbyć się duchów przeszłości i przywrócić radość domownikom?

Adalyn Grace stworzyła niezwykle mroczną i intrygującą opowieść. Nie potrafiłam oderwać się od lektury - lekki i przystępny styl sprawił, iż z nieskrywaną przyjemnością poznawałam dalsze losy bohaterów. Myślę, iż nacisk na elementy związane ze Śmiercią i tajemniczymi zdolnościami Signy dodatkowo urozmaiciły gotycki klimat tej historii. Największym mankamentem okazało się jednak zakończenie. Autorka potraktowała kluczowe wątki po macoszemu i poczułam ogromny niedosyt związany z relacją Signy i Śmierci.

Belladonna to poruszająca opowieść o osamotnionej dziewczynie, która została wplątana w liczne intrygi. Skomplikowane rodzinne sytuacje sprawiły, iż Adalyn Grace z niezwykłą wnikliwością zaprezentowała charakter i działania Signy. Główna bohaterka borykała się z licznymi wątpliwościami i bolesnymi doświadczeniami, lecz jednocześnie próbowała znaleźć sposób na rozwiązanie zagadek w Thorn Grove. Autorka przedstawiła także społeczne konwenanse, skomplikowane relacje międzyludzkie, pierwsze zauroczenia, żałobę oraz różnorodną hierarchię wartości. Mam jednak wrażenie, iż momentami zabrakło wyraźnego nakreślenia wybranych motywów - Adalyn Grace potraktowała je po macoszemu.

Bohaterowie byli dość dobrze wykreowani, choć zabrakło nacisku na ich rozwój w poszczególnych rozdziałach. Mam wrażenie, iż Adalyn Grace zapomniała w szczególności o pobocznych postaciach, które odgrywały dość ważną rolę. Signa Farrow okazała się silną i charyzmatyczną dziewczyną - jej wytrwałość w działaniach była godna podziwu. Na uwagę zasługuje także Śmierć, który towarzyszył bohaterce w różnorodnych sytuacjach i starał się doprowadzić ją do prawdy związanej z jej zdolnościami.

Belladonna to uzależniająca i wciągająca opowieść o zakazanej relacji. Adalyn Grace stworzyła gotycką przygodę z niezliczonymi tajemnicami, intrygującymi zwrotami akcji i mroczną wizją aroganckiej społeczności. Myślę, iż czytelnicy poszukujący lekkiej i intrygującej lektury będą zachwyceni możliwością dołączenia do Signy i jej przyjaciół. Czy jesteście gotowi wyruszyć do Thorn Grove i rozwiązać zagadkę tajemniczych zjawisk?

Ocena: 7/10

Belladonnę otrzymałam od Wydawnictwa Uroboros. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

0 Komentarze