Róża. Nie śpij już | Christopher Cantwell, German Garcia, Matheus Lopes

Różyczka mówi dość.
Różyczka nie przebudziła się w porę. Dziewczyna próbuje zrozumieć swoją sytuację - ponurą perspektywę upadłego królestwa, utraconych szans i zdradzieckich sojuszników. Urocza księżniczka zmieni się w silną broń, która być może zdoła pokonać tyrankę sprawującą władzę. Przetrwanie w okrutnym środowisku będzie dla niej dość skomplikowanym zadaniem. Gdy jednak Róża nawiąże nić porozumienia z podejrzanymi, ekscentrycznymi towarzyszami podróży, ostatecznie nadejdzie czas, aby wymierzyć sprawiedliwość i zawalczyć o swój los. Czy uda jej się żyć długo i szczęśliwie?

Jeśli na sali są fani retellingów znanych bajek i legend, to będziecie zachwyceni najnowszą propozycją od Christophera Cantwella, Germana Garcii i Matheusa Lopesa! Róża. Nie śpij już to inspirowana Śpiącą Królewną historia o niekoniecznie szczęśliwym zakończeniu perypetii znanej wszystkim Różyczki. Niebezpieczeństwo i liczne zagrożenia sprawią, iż dama w opałach będzie zmuszona sama zawalczyć o swoje bezpieczeństwo, wolność i przyszłość. Czy warto wkroczyć do niekonwencjonalnego i brutalnego królestwa?

Pierwszy tom Róży zawiera cztery zeszyty opisujące dramatyczne losy tytułowej bohaterki. Klimat towarzyszący przygodom postaci okazał się fenomenalny - nie potrafiłam oderwać się od lektury za sprawą pomysłowo stworzonego świata, humorystycznych elementów czy nietypowych zdarzeń zaprezentowanych na kartach utworu. Na uwagę zdecydowanie zasługuje oprawa graficzna - rysunki Germana Garcii były wnikliwe i niezwykle baśniowe. Ilustracjom towarzyszył jednak mrok i posępna aura związana z nieco odmienną wizją losów Różyczki. Barwy dobrane przez Matheusa Lopesa dodatkowo podkreśliły przerażające i niebezpieczne wydarzenia, a jednocześnie zachęciły do lektury tej osobliwej historii!


Opowieść tytułowej Różyczki przepełniona jest licznymi zwrotami akcji, niespodziankami, ale także tajemnicami. Myślę, iż nacisk na zaprezentowanie wytrwałości, odwagi i samodzielności głównej bohaterki pozwoliło dostrzec pewne ważne elementy związane z feministycznymi aspektami komiksu. Warto przyjrzeć się bliżej skomplikowanym i straszliwie groteskowym relacjom, ale także motywowi przyjaźni i miłości. Christopher Cantwell wykorzystał oryginalne, nietuzinkowe pomysły, aby nie tylko zaskoczyć czytelnika, ale także dodać tej opowieści większej głębi.

Róża. Nie śpij już to moje nowe odkrycie roku - mroczny retelling Śpiącej Królewny z groteskowymi zdarzeniami, ironicznymi komentarzami oraz surrealistyczną akcją zachwyci od pierwszych stron najbardziej wymagającego czytelnika. Christopher Cantwell, German Garcia oraz Matheus Lopes stworzyli opowieść wciągającą, która zapewni emocjonalną jazdę bez trzymanki. Fani powieści graficznych i komiksów, którzy poszukują nietuzinkowych opowieści inspirowanych znanymi baśniami czy legendami, powinni śmiało sięgnąć po ten tytuł. Czy jesteście gotowi dołączyć do osobliwej grupy Różyczki, aby zawalczyć o wolność, przyszłość i sprawiedliwość?

Ocena: 9/10

Różę otrzymałam od Wydawnictwa Nagle! Comics. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

1 Komentarze