PRZEDPREMIEROWO: Jedna noc z księciem | Jode Ellen Malpas

Romantyczna znajomość z księciem.


PREMIERA 27 WRZEŚNIA!Przeprowadzka do Londynu odmieniła życie i zwyczaje młodej Elizy Melrose. Dziewczyna nie może już cieszyć się całkowitą wolnością, gdyż rodzice pragną wydać ją za szacownego kawalera. Gdy książę Chester powraca do rodzinnej posiadłości, każdy wspomina o jego niecnych czynach i tragicznej przeszłości. Eliza postanawia przeprowadzić śledztwo w tej sprawie i napisać artykuł, który przekona ojca o jej niezależności i możliwości wyboru wybranka. Spotkanie z księciem całkowicie odmieni jej życie...

Jode Ellen Malpas postanowiła stworzyć historyczny romans z elementami zakazanej relacji, emancypacji kobiet oraz... dramatycznych zwrotów akcji. Jedna noc z księciem przedstawia losy Elizy, która została skazana na zaaranżowane małżeństwo. Nieoczekiwane spotkanie z księciem, o którym krążą niepochlebne plotki, skłoni ją do stworzenia przebiegłego planu. Gdy do gry wkraczają jednak uczucia, Eliza może się srogo zawieść...

Jode Ellen Malpas posługuje się współczesnym językiem, dlatego początkowo nie potrafiłam odnaleźć wyjątkowego klimatu tej historii. Postaci zachowywały się nieodpowiednio do stworzonych sytuacji, a opisy nie pozwalały na lepsze zapoznanie się z normami społecznymi czy relacjami w wyższych sferach. W pewnym momencie nie potrafiłam się jednak oderwać od tego utworu - autorka potrafiła zaintrygować relacją głównych bohaterów, a jednocześnie zachęcić do odkrycia pewnych tajemnic i sekretów. Zakończenie jest straszliwie słodkie, lecz pasuje do całokształtu przygód Elizy.

Jedna noc z księciem to utwór przepełniony schematami i typowymi dla gatunku motywami, lecz czytelnicy poszukujący lekkiej i niezobowiązującej lektury mogą być pozytywnie zaskoczeni lekturą przygód Elizy. Losy młodej bohaterki potrafiły zafascynować rodzinnymi perypetiami czy dramatycznymi spotkaniami w towarzystwie. Momentami wyraźnie można poczuć się jak na przyjęciu zorganizowanym w ówczesnym Londynie! Autorka rozwinęła także tematy związane z miłością, rodzinnymi relacjami, zakazanymi uczuciami, sekretami, aranżowanymi związkami czy intrygami.

Największym mankamentem utworu okazali się bohaterowie. Jode Ellen Malpas stworzyła postaci jednowymiarowe - niektóre sylwetki i charaktery zupełnie nie wyróżniały się na tle pozostałych. Szkoda, gdyż miałam nadzieję na większy nacisk na rysy psychologiczne i refleksje głównych bohaterów. Eliza okazała się dość ciekawą dziewczyną, która wytrwale dążyła do uzyskania niezależności i możliwości podejmowania własnych decyzji. Jej znajomość z księciem okazała się potraktowana po macoszemu - zabrakło nakreślenia łączących ich uczuć oraz nici porozumienia między parą.

Jedna noc z księciem to porywająca przygoda na kilka godzin, która jednak nie pozostanie w pamięci na długo. Jode Ellen Malpas stworzyła dość schematyczną i powtarzalną opowieść o zakazanej relacji między buntowniczą panną i księciem nazywanym pożeraczem damskich serc. Czytelnicy poszukujący lekkiej i wciągającej przygody na jesienny wieczór mogą śmiało spróbować szczęścia z najnowszą lekturą od Jode Ellen Malpas. Czy jesteście gotowi ubrać najlepszy strój i udać się na przyjęcie pełne dramatycznych wydarzeń?

Ocena: 5/10

Jedną noc z księciem otrzymałam przedpremierowo od Wydawnictwa Insignis. Bardzo dziękuję!
-współpraca reklamowa-


Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Na razie nie planuję, choć romans w kostiumie z elementami emancypacji kobiet... brzmi całkiem ciekawie. ;)

    OdpowiedzUsuń