Heartstopper. Yearbook | Alice Oseman

Powrót do świata Heartstopper!Prawdziwa gratka dla fanów Charliego, Nicka oraz ich przyjaciół! Zanurzcie się w świecie bohaterów za sprawą dodatku z interesującymi faktami dotyczącymi uniwersum, uroczymi ilustracjami, ważnymi motywami poruszanymi w twórczości autorki, nowymi mini-komiksami czy opowieścią o powstawaniu serii Hearstopper. Być może w trakcie lektury nauczysz się także tworzyć własne postaci?

Alice Oseman przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą niespodziankę. Heartstopper. Yearbook to książka zawierająca ciekawostki ze świata Charliego i Nicka, wspomnienia autorki związane z tworzeniem komiksu, nowe ilustracje, ale także mini-komiksy i dodatki. Z niemałą ekscytacją sięgnęłam po tę książkę, aby sprawdzić, co wyjątkowego autorka zaoferowała swoim fanom. Czy warto mieć tę pozycję w swojej biblioteczce?

Alice Oseman podzieliła książkę na kilka kluczowych elementów, które przewijają się przez cały tom. Autorka przypomina profile najważniejszych postaci, opowiada o reprezentacji i ważnych tematach poruszanych w komiksach. Czytelnicy cofną się również w czasie do 2013 roku, aby zerknąć na wstępne szkice Nicka i Charliego i dostrzec przemiany oraz rozwój artystyczny autorki. Dodatek zawiera także krótki quiz dla czytelników - sprawdzicie, czy jesteście bardziej Nickiem czy Charliem, a następnie sami spróbujcie narysować postaci z Heartstoppera! W tomie pojawiły się dwa krótkie mini-komiksy z uniwersum. Nauczyciele rozwiną relację pana Farouka i pana Ajayi, Dziewczyny zwracają uwagę na rozwijający się związek Tary i Darcy, natomiast Momenty rozgrywają się w czasie drugiego rozdziału pierwszego tomu Hearstoppera i pokazują dodatkową perspektywę na relację Charliego i Nicka.


Interesujące okazały się fragmenty dotyczące Dumy, LataHalloween oraz Zimy, w których autorka ukazała urocze ilustracje, ale także skomentowała zwyczaje i ciekawostki dotyczące bohaterów oraz ich wyborów. Alice Oseman oferuje lepsze spojrzenie na miejsca akcji - pokoje głównych bohaterów czy szkolne sale, ale jednocześnie przedstawia drzewa genealogiczne Charliego i Nicka. Autorka prezentuje także ilustracje z Charliem i Nickiem w zupełnie odmiennych rolach - koniecznie zerknijcie do rozdziału zatytułowanego Alternatywne wszechświaty!

Heartstopper. Yearbook to świetna propozycja dla fanów Heartstoppera oraz twórczości Alice Oseman. Myślę, że wielbiciele historii Charliego i Nicka z pewnością docenią dodatkowe spojrzenie na proces twórczy oraz ilość kreatywnych pomysłów autorki. Rozłąka z uniwersum oraz bohaterami była straszliwie długa - sięgnijcie po Yearbook, aby powrócić po raz kolejny do wyjątkowego świata nastolatków!

Ocena: 7/10

Heartstopper. Yearbook otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Bardzo dziękuję!


Prześlij komentarz

0 Komentarze